Utopias by Samuel Adams: Nejdražší pivo na světě

0
1440

Bostonská společnost Samuel Adams okouzluje svět svými pivními exempláři již deset let. V loňském roce vykoukla na světlo světa limitovaná edice Utopias, která je směsicí piv zrajících v rozdílných typech sudů. Pivovar používá jako jeden z mála na zrání sudy po portském, bourbonu, koňaku či sherry. A rozhodně s vydáním produktu nespěchají. Součástí láhve této edice je i pivo, které zrálo k dokonalosti po celých dlouhých 19 let!

Chmel a ječný slad jsou obohacovány kvasinkami standardně využívanými k výrobě toho nejlepšího šampaňského. Další raritou je i doplnění javorového sirupu, který svým složením navýší podíl alkoholu až na 29%. Výsledkem hned prvního doušku je extáze chuťových buněk. Právě díky chuti připomínající staré plné portské či letité sherry je Utopias vyhledávaným nápojem znalců a gourmetů.

Rozhodně se ale nejedná o pivo, které vypijete na ex – tento skvost si je nutno vychutnat ve všech směrech. Obdivuhodná je i samotná lahev, v níž je pivo Utopia by Samuel Adams uchováno – rozhodně v sobě nezapře křivky varného kotle. Pokud toužíte po minimálně jedné láhvi, pospěšte si. Z 20 000 vyrobených exemplářů jich k prodeji zbývá již pouhých několik stovek. Jedna z lahví vyjde v přepočtu na 3800 korun, přesto se labužníci jednohlasně shodují, že to stojí za to!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here