Fascinace týdne: Gates opět nejbohatším mužem světa

0
1571

Billa Gatese, jak všichni moc dobře víme, dostalo na absolutní vrchol zejména jeho “dítko” jménem Microsoft. Aktuálně však už ve společnosti má jen zanedbatelný podíl (údajně něco málo přes 5 procent), a raději soustředí své úsilí na své investorské aktivity. K opětovnému usednutí na trůn Gatesovi stačilo jmění 72,7 miliardy dolarů, jež meziročně navýšil o obdivuhodných 16 procent! Při těchto úvahách a počtech však nezapomínejme přičíst ani na fakt, že Bill Gates společně se svou ženou Melindou věnovali v průběhu let charitě již 29 miliard dolarů.

Po uplynulé 3 roky usedal na trůnu nejbohatšího muže třiasedmdesátiletý Carlos Slim Helú, jehož gigant América Móvil ztratil jen za uplynulých 5 měsíců 14 procent ze své hodnoty. Ten se tím pádem mohl rozloučit nejen s 1. místem žebříčku Bloomberg, ale i s nezanedbatelnými 3 miliardami dolarů.

Třetí místo spolehlivě drží investorský věštec z Omahy – Warren Buffet, který aktuálně kontroluje 59,7 miliardy dolarů. Zároveň také blízký přítel Gatese. A Bill Gates se nijak netají tím, že právě Buffet mu v uplynulém roce velice pomohl se spoustou rozhodnutí, jež se ve výsledku ukázaly jako více než správné. Ty Gatesovi pomohly k návratu na pozici, jíž naposledy zakoušel nepřetržitě od roku 1997 do roku 2007.Uvidíme, na jak dlouho se zde usadí nyní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here