Ido Portal: Muž, který objevil opravdu funkční pohyb

0
6356

Říká se mu mistr, kulturista, guru pohybu a jeho jméno je Ido Portal. Pochází z Izraele a přináší nám úplně jinou kulturu pohybu, než na kterou jsme zvyklí. V Čechách ještě není moc známý, ale nás doslova fascinuje. Poznejte i vy jeho revoluční metody a inspirujte se novým cvičením. Budete své tělo vnímat úplně jinak.

Kdo je Ido Portal?

Není to cvičení, ale přichází s ním. Ido Portal je izraelský trenér, který se stará o fyzičku předních sportovců z celého světa. Jmenovat můžeme např. Conora McGregora – irský bojovník a šampion smíšených umění.

Ido se začal věnovat cvičení už v pubertě. Tenkrát objevil capoeiru – brazilské bojové umění, které není úplně typické. Mnozí lidé tento sport přirovnávají k tanci a gymnastice.

Právě během capoeiry se Ido naučil vnímat své tělo v souladu s hudbou a tanečními prvky. Díky tomu si uvědomil, že chce zkoumat možnosti lidského pohybu. Nenašel ale žádného trenéra, který by se tím zabýval, a tak se do toho pustil sám.

Představil nový způsob pohybu

Cestoval po celém světě a inspiroval se tanečníky, fitness sportovci, bojovníky a došel ke svému tréninku, který má vlastní kulturu, pohyby a filozofii.

Ido přivádí Movement Culture, revoluční způsob cvičení, pod kterou si představte zkrátka veškerý lidský pohyb, který zvládnete a který je funkční a pro člověka přirozený. Jen o tom třeba nevíme. Tak se pojďme s Idem seznámit a poznat jeho jedinečné metody.

Nejlepší bude, když se podíváte právě na odkaz, který jsme vám přiložili. Na Youtube najdete nespočet vidí, díky kterým si uděláte představu o celém pohybu. A pokud vás cvičení zaujme, snadno dohledáte i návody a videa pro začátečníky. Můžete sledovat i sociální sítě, na které Ido pravidelně přidává své postřehy a pohyby.

Objevíte úplně nové možnosti

Idův trénink je založen na velmi náročném posilování, což se ale na první pohled nezdá. Řeknete si, že je přece snadné lézt po zemi jako ještěrka, ale zkuste si to. Během jednoho tréninku zjistíte, že máte v těle svaly, o kterých jste nejspíš vůbec nevěděli a že je s pravidelností můžete umět ovládat a posilovat.

Pokud se budete učit z videí, nakoukejte si je nejdřív dopředu, ať se během cviků nezraníte. Sám Ido věří, že se lidé naučí hlavně díky improvizaci a pilování.

Když Ido cvičí, je neskutečně ladný, ohebný a vypadá to, jako kdyby byly pohyby naprosto jednoduché. Tím, že se tomu však věnuje několik let, zapojuje komplexně celé tělo a všechny svaly, vypadá u pohybu velmi zručně a pěkně. Co si budeme namlouvat, podívejte se sami.

„Pohybuj se, hýbej se, protože můžeš. Když se hýbat nebudeš, nejspíš toho časem nebudeš ani schopný.“ – Ido Portal

Jestli tě cvičení a přístup k pohybu zaujal, mrkni na www.idoportal.com, kde se můžeš učit, inspirovat, motivovat a dostat se ve svých trénincích víc do hloubky.

A proč vyzkoušet Movement Culture?
  • Protože pochopíte cvičení jako celek a souhru.
  • Získáte novou rovnováhu a balanc.
  • Stojka nebude problém.
  • Proniknete do pohybů, které jsou pro nás přirozené.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here