Tschuggen Bergoase: Nebeské lázně nad švýcarskými sjezdovkami

0
1554

Hotel se tyčí vysoko nad městem a s tímto turistickým centrem plným malých obchůdků a restaurací je propojen soukromou lanovkou, která dopravuje hosty i na lyžařské sjezdovky. Dlouhé roky se Tschuggen Grand těšil skvělé pověsti a pyšnil se titulem nejlepšího a nejvyhledávanějšího hotelu ve městě. Ale v dnešní náročné době charakterizované soutěživostí majitelů hotelů v zimních střediscích už pouhá kategorie „grandhotel s dlouhou historií“ nestačí. Proto se majitel rozhodl zainvestovat 30 milionů dolarů (580 milionů korun) do výstavby velkolepého lázeňského komplexu v nejbližší blízkosti hotelu. A investice se zajisté vyplatila.

Vedle fádně vyhlížejícího hotelu před pár lety vyrostlo honosné wellness centrum s názvem Tschuggen Bergoase, což znamená horská oáza, navržené do posledního detailu švýcarským architektem Mariem Bottou. Futuristický kamenný komplex propojený s hotelem krytým mostem se stal oblíbeným cílem mnoha movitých milovníků lyžování.

Už samotná lokalita lázní dává tušit, že se jedná o velmi exkluzivní místo. Uprostřed pohádkové přírody švýcarských Alp ze všech koutů dýchá architektonické umění známého designéra. Surové kamenné zdi obklopující četné bazény s teplou i studenou vodou, slunce prostupuje skleněnými střešními objekty ve tvaru plachet. Supermoderní tělocvična a 12 místností se všemi lázeňskými procedurami, na které si vzpomenete… Není divu, že mnozí přirovnávají k místům, která znají z filmů o Jamesi Bondovi.

Stejně jako tento superagent si v lázních Tschuggen Bergoase mohou užívat i celé rodiny. Hotel vítá rodiče s dětmi s otevřenou náručí a na děti se samozřejmě myslelo již při budování lázeňského komplexu. Zatímco rodiče mohou relaxovat v „dospělé“ části lázní, pro děti je vyhrazena rozlehlá oblast za zvukotěsnou stěnou. Samozřejmostí jsou i speciální masáže pro děti a mládež.

Cesta táhnoucí se vysoko do východošvýcarské Arosy je tak příkrá, že ji z důvodu bezpečnosti řidičů každou noc uzavírají. Stejně prudce jako silnice stoupají i ceny za pokoj v hotelu Tschuggen Grand. Zatímco za pokoj pro dva zaplatíte kolem 420 eur (11 000 korun), nejlepší apartmá vyjde na 1719 eur (45 000 korun).

Milovníci nejrůznějších lázeňských procedur dobře vědí, že pobyt v lázních je jako pobyt v jiném světě. Pro případ Tschuggen Bergoase toto rčení platí dvojnásob. Letovisko v noci doslova odříznuté od okolního světa je ideálním místem pro každého, kdo potřebuje na pár dní „vypnout“ a přestat myslet na všední problémy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here