A bůh stvořil Hollywood!

0
1753

Hollywood se stal částí Los Angeles přesně před 100 lety, a sice v roce 1910. O rok později se tam zrodilo první filmové studio. Studio, které mělo Američanům představovat filmy prvotřídní kvality. Jaké překvapení, že jen pár let stačilo k tomu, aby se slovo Hollywood stalo značkou kvalitního filmového a televizního průmyslu. Aby slovo Hollywood rozechvívalo srdce umělců nejen ve Spojených státech, ale i všude po světě. Dnes Hollywood znamená síň slávy, červený koberec, předávání Oscarů a filmy přímo dechberoucí.

V Hollywoodu se nikdo neptá, odkud jste a co děláte. V Hollywoodu je důležité pouze to, kam jdete a kam se chcete dostat. Většinou totiž platí heslo amerického snu – od nuzných podmínek tvrdou prací až ke hvězdám. A to doslova! Kariéra v Hollywoodu vás totiž rázem může vyšvihnout mezi hvězdy prvotřídní kvality – Johnnyho Deppa, Brada Pitta, Julii Roberts, Sandru Bullock či Meryl Streep.

Má to jen jeden háček – nadějných herců pocházejících z chudých podmínek jsou statisíce, Hollywood je jenom jeden. A přijímá jen ty nejlepší a nejosobitější.

Přímo ve čtvrti Hollywood však filmový průmysl nehledejte, ten je roztroušen spíše po oblastech jako Burbank a Westside. Samotný Hollywood je ale centrem kultury a filmových premiér. Tahle čtvrt Města Andělů není ani stvořená pro rodinný život, je určena pro cestovní ruch a nabízí tutíž stovky atrakcí. Stačí zajít do El Capitan Theatre, do Muzea voskových figurín a projít se po legendárním Chodníku slávy Walk of Fame.

K Hollywoodu rovněž neodmyslitelně patří udělování ceny Oscar. Pro herce, hudebníky i režiséry toto ocenění znamená vstupenku do nejmocnější vrstvy lidí. Už sám Abraham Lincoln, chlapec z chudé rodiny, bez peněz a bez vzdělání věděl, že hlavně prací na sobě sama se může člověk dostat až k prezidentskému postu. Pokud se chcete uplatnit v Hollywoodu a vydržet co nejdéle na špici, platí toto pravidlo víc než vlivné kontakty a plastické operace.

Ne každý příběh má ale šťastný konec, a tak se stahují mraky i nad Hollywoodem. Přesněji řečeno, nad světoznámým nápisem nad městem. Developerská společnost vlastnící slavné hory má totiž v plánu vystavět luxusní hnízda přímo vedle známého nápisu Hollywood, což se pochopitelně nelíbí fanouškům ani místním. Celá Kalifornie se proto finančně skládá na výkup pozemku. Požadovaná částka je 11 milionů dolarů a uzávěrka právě dnes, 14.dubna.

Ať už boj o vrcholky Hollywoodu dopadne jakoliv, Hollywood jako symbol filmové prestiže stoprocentně přežije.

Hollywood je totiž svět, kde nic není nemožné!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here