Luxusní resorty pro kouzelnou zimní dovolenou

0
1326

Dnes se přeneseme do světa jedinečných zážitků, zimních sportů a samozřejmě nádherných hotelů. Přineseme pár zajímavých tipů, kde strávit kouzelné chvíle a čím si zpestřit volný čas. Zavedeme vás jak do Alp, tak do Aspenu a na Island. Vydáme se za polární září, nočním lyžováním i za tradičním sáňkováním s psím spřežením. Kam tedy letošní zimu vyrazit?

Hotel Ranga, Island

Jen hodinku cesty od Reykjaviku, mezi městy Hella a Hvolsvöllur, se nachází čtyřhvězdičkový a mnoha známými osobnostmi oblíbený hotel Ranga. Leží přímo v centru panoramatické scenérie jižního Islandu a v sezóně od dubna do září je vyhledávaným místem pro sledování polární záře. Hotel Ranga láká turisty z celého světa jako rekreační středisko, kde si své sny splní každý dobrodruh, cestovatel i sportovní nadšenec.  V okolí totiž můžete najít snad téměř vše, co vám tato země může nabídnout: historická místa, nedotčenou přírodu s nespočtem jezírek a vodopádů, můžete  pozorovat velryby nebo zažít jízdu na koni. Na výlet odsud lze vyjet trajektem na souostroví Vestmannaeyjar z nedaleké Bakki či se vydat na túru k ledovcům. Útulné prostředí hotelu vás zahřeje i v zimě, kdy je na Islandu jen pár hodin denního světla.

Chalet Himalaya, Francie

Nejde sice ani tak o hotel, jako spíše o luxusně zařízenou lyžařskou chatu, která ale nabízí tradiční prožívání zimy s velkolepým otevřeným krbem a osobním týmem zaměstnanců, jež se postarají o to, abyste svou dovolenou prožili co možná nejlépe. Rádi pro vás zajistí jízdu koňským spřežením, vyhlídkový let horkovzdušným balónem, sáňkování tažené psy husky nebo noční lyžování v Alpách. Pro ty, které by výlety do hor natolik zmohly, je tu připravená relaxační oáza, velká vana na pokoji a především výborná kuchyně s (údajně) ještě lepší vinotékou.

St.Regis Aspen Resort, Colorado

Pokud letos nechcete zůstávat v Evropě, vydejte se do Aspenu v Coloradu. Dechberoucí město, sloužící k odpočinku v horách Elk, a nádherná panoramata zasněžených hor vás nenechají v klidu. Nabízí i letní sporty včetně golfu, nicméně pro své čtyři lyžařské areály je vyhledávané především jako lyžařské centrum, lyžařský ráj. Pokud se rozhodnete pro St. Regis Resort, ohromí vás jeho nádherné pokoje inspirované západem slunce – tedy od rudě červené až po zlatou.

Okouzlit nás může v životě hodně věcí, avšak jen zážitky s námi zůstanou navždy. Stačí se jen rozjet za touhou srdce a zkusit tak zase o něco navíc…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here