Tropické Maledivy: Opravdový ráj potápěčů

0
1065
Na světě se snad nenajde nikdo, kdo by po poznání podmořského světa nepropadl jeho kouzlu. A i když se dá potápění v dnešní době provozovat téměř kdekoliv po světě, vřele doporučujeme navštívit právě Maledivy. Pokud tedy stojíte o jedinečný a nezapomenutelný zážitek!
Maledivy je seskupení ostrovů, které se nachází v Indickém oceánu. Jsou obklopeny nádherně průzračným tyrkysovým mořem a přivítají vás svými kouzelně bílými plážemi, z kterých vyrůstají skoro na každém kroku kokosové palmy a samozřejmě nemohou chybět velmi milí a vstřícní domorodci. Ne nadarmo jsou tak Maledivy často označovány za „Tropický ráj“.
A právě zde patří potápění k jedněm z nejatraktivnějších na světě, průzračné vody oceánu totiž ukrývají četné korálové útesy a jsou domovem tří čtvrtin všech ryb světa. Ať už se rozhodnete objevovat zákoutí v teplých lagunách nebo na okraji reliéfu, kde korálový útes klesá do hluboké modře, setkáte se s nepřeberným množstvím pestrobarevných rybiček, malými žraloky, rejnoky, želvami a pokud budete mít štěstí, tak i s ladnými a neobyčejnými delfíny.
Největším lákadlem pro každého turistu bývá právě exotický rejnok. Konkrétně rejnok obrovský, neboli manta. Tento tvor, příbuzný žralokům, připomíná svým vzezřením obřího letícího ptáka. Velmi působivý dojem způsobují jeho široké prsní ploutve, které připomínají křídla. Právě v moři u Malediv je setkání s obrovským tvorem téměř dotekové, za ladného mávání křídly se důstojně kolem vás provznáší mořským prostorem a na moment zůstanete ohromeni jeho majestátností a elegancí. Nemusíte se však bát, že by vám ublížil, neboť rejnok manta se živí převážně planktonem. Díky teplé vodě, okolo 29o C, stačí při potápění i jen lehký neopren, což ve vodě dodává pohodlný pocit volnosti. Kromě potápění se však můžete věnovat mnoha dalším vodním sportům, jako například: windsurfing, surfing, parasailing a mnoho dalších více i méně adrenalinových sportů.
Kromě těchto aktivit každý resort organizuje vlastní výlety pro své hosty vždy v určitém stylu – výprava za velrybami a delfíny, romantická plavba při západu slunce, návštěva domorodých ostrovů a podobně. Většina resortů má také k dispozici vlastní lázně, kde si můžete dopřát relaxaci těla i mysli. Kromě vodních sportů přijde mnohdy vhod protažení těla při některých ze „suchozemských“ sportů, jakým je třeba tenis, squash, beachvolleybal, badminton nebo populární golf… A večer můžete navštívit některý z místních hudebních barů.
Vzhledem k tomu, že doprava mezi jednotlivými ostrovy je individuálně zajištěna (malým letadlem či rychlolodí), byla by škoda nenavštívit hned několik těchto ostrůvků. Poznáte tak různá místa, různorodé styly ubytování i hotelové kuchyně a dodáte tak svému pobytu v oblasti zajisté mnohem pestřejší obraz.
Druhů ubytování je obrovská škála. Od luxusních hotelů až po skromně vypadající bungalovy. Pokud si však potrpíte na opravdový luxus a hlavně soukromí, pak jen na vás čeká soukromý ostrov. Budete mít k dispozici jachtu či plachetnici a celý ostrov jen a jen pro sebe! Samozřejmě vlastní pohodlí spočívá i v prvotřídní stravě, proto je součástí nabídky také vlastní kuchař mezinárodního formátu a kdyby náhodou nesplňoval všechny představy o správném dezertu, specialista na sladké uvolnění po příjemné stravě je taktéž připraven být k dispozici. Jeden z těchto soukromých ostrovů je ostrov Rania Experience, který se nachází pouhých 35 minut hydroplánem od Malé, hlavního města Malediv.
Už ani nemá smysl zdůrazňovat, jak moc Maledivy stojí za navštěvu a pokud se tedy rozhodnete tuto okouzlující oblast opravdu navštívit, přejeme vám spoustu nezapomenutelných zážitků nejen při potápění s rejnoky a plavání s delfíny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here