The Ritz London: 100 let elegance a luxusu

0
1398

Již od vzniku prvních náčrtů vzbuzoval mohutný zájem veřejnosti i nejbohatších rodin Británie. Měl být první budovou s ocelovou konstrukcí v Londýně. Měl se stát ikonou hoteliérství ostrovního království. Místo toho se stal ikonou hoteliérství celé Evropy i zámoří. The Ritz London otevřel dveře prvním návštěvníkům v květnu roku 1906 a od té doby se stal jedním z nejvyprodanějších hotelů v dějinách.

Ve své stoleté historii byl hotel centrem slávy, módy, filmových hvězd i významných politických summitů. Již v prvních letech získal patronství anglické aristokracie a Prince z Walesu, který byl později korunován na Krále Edwarda VIII. Jako místo svého oficiálního setkání si jej vybrali Alfonso – španělský král a Amelie – Královna Portugalská. Tančila zde slavná ruská prima ballerina Pavlova. Hotel navštívili Aga Khan, Paul Getty, Winston Churchill (článek zde), de Gaulle s Eisenhowerem zde jednali v průběhu 2. světové války. Jednou z nejslavnějších hvězd, která kdy Ritz obývala, byla legenda němého filmu Charlie Chaplin. Bylo zapotřebí na 40 policistů, aby jej bezpečně doprovodili nekonečnými davy fanoušků do hotelu. V druhé polovině dvacátého století jeho sláva začala mírně šednout. The Ritz London se dostal do vlastnictví zahraničních investorů, kteří na něj nechali dopadat vrásky stáří.

Novodobé dějiny hotelu ovšem obnovují jeho krásu a lesk. V roce 1995 byl hotel navrácen do rukou Británie, když byl skoupen Siry Davidem a Frederickem Barckleyovými. Ti takřka okamžitě začali do znovuvzkříšení hotelu vkládat miliony liber s cílem dostihnout současnost. Po dvanácti letech a více než 25 milionech investovaných liber (jedna miliarda korun) byl hotel kompletně restaurován. Nepovšimnut nezůstal ani ten nejmenší detail. V roce 2002 získal hotel Královský řád za prvotřídní kvalitu banketů a stravování. Řád byl osobně předán jeho královskou výsostí Princem Walesu. The Ritz London je první a jediný, který byl kdy oceněn tak vysokým znáním.

Nyní v roce 2007 se britská aristokracie vrací do své historické bašty. S mottem „Již není místo pro zlepšení,“ The Ritz London ukazuje světu, že i Dubai (článek zde) se má leccos učit. V hotelu je 112 pokojů pro hosty a 24 magnificentních apartmánů, které nabízí tu nejvýše dosažitelnou úroveň luxusu, soukromí a pohodlí. V hotelu se mísí klasický anglický střih s motivy Francie Ludvíka XVI. Ty nejkrásnější apartmány mají rozlohu více než 180m2 a dominuje jim sloučení apartmánu Prince z Walesu a apartmánu Arlington v 265m2 pravého anglického „snobství“, v němž jedna noc stojí více než 287.000Kč. Pro majitele těchto apartmánů hotel nechal na zakázku vyrobit a upravit Rolls Royce Phantom (článek zde), který je jim kdykoli k dispozici.

Další doménou The Ritz London je pořádání banketů. Ze všech sálů a místností jim věnovaným je jedna, která je považována za pravé srdce hotelu. Je demonstrací nejokázalejších představ slova reprezentativní, místnost Williama Kenta. V jednom okamžiku v ní usedne pouze 24 hostů. Veškeré vybavení je vyráběno výhradně ručně, od mahagonového stolu přes těžké brokátové závěsy až po dechberoucí renesanční výzdobu stropu.

Hotel má také ve své nabídce speciální programy na klíč, kterými si dokáží oblomit i ty nechladnější aristokraty. V prostorách The Ritz London nalezneme lázně, relaxační centrum a zejména jednu z nejlepších a nejvytříbenějších kuchyní v Evropě. A pro blížící se Vánoce se hotel stane centrem nejdražších oslav v celé Británii. Právě v průběhu těchto svátků Vás účast na oslavách přijde na 150.000Kč k ubytování navíc. Jistě to bude stát za to. Prohlédněte si naši bohatou fotogalerii a wallpaper galerii pod článkem a budeme se těšit na viděnou v The Ritz London.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here