Mandarin Oriental Praha: Asijský Orient na Malé Straně

0
1759
Nejprve bychom si měli představit jednu z nejprestižnějších světových hotelových skupin, která od začátku své historie v roce 1963 klade největší důraz na spokojenost zákazníka ve všech směrech. Počátek luxusní značky zlatého jedenáctilistého vějíře vznikal v hotelu The Mandarin v Hong Kongu. Ten si brzy po svém vzniku vydobyl přední příčku mezi nejlepšími hotely Asie. Poté přibyl podíl v legendě mezi hotely, The Oriental v Bangkoku (Třetí NEJ hotel světa, žebříček si prohlédněte zde.). Oba se staly vyhledávanými útočišti důležitých osobností a celebrit. Skupinu dnes tvoří 20 hotelů v Asii, Evropě a Americe a dalších 16 se staví a projektuje. Dočkáme se tak orientálního luxusu i v Paříži, Barceloně, na Riviera Maya v Mexiku nebo Bostonu. Celkově bude na světě více než 9500 luxusních pokojů ve 21 zemích světa. Lokace pro každý stávající a nový hotel byly pečlivě vybírány, atmosféru tak tvoří nejen vnitřní design a dokonalý servis, ale i okolí. V čele Mandarin Oriental Hotel Group stojí Simon Keswick. Je už zcela jisté, že čistý zisk 80 miliónů dolarů (cca 1,6 miliardy korun) z minulého roku letos překoná. A s novými přírůstky zisky jenom porostou.
Ale dost bylo čísel, na řadě je zážitek české historie propojené s asijským šarmem. Bývalému dominikánskému klášteru ze 14. století se nemohlo dostat v době inovace a moderního designu lepší pozornosti. Architekt Otakar Dvořák byl při renovaci klášteru pár minut od Karlova mostu zvláště citlivý k historii a důsledně zachoval klenuté stropy, obloukové chodby a původní schodiště. Vzniklo tak místo, které okouzlí svou noblesností, čistotou a elegancí. Místo, kde orientální doplňky dokonale zdůraznily půvab každého detailu. Hotel byl slavnostně otevřen za přítomnosti primátora a topmodelky Veroniky Vařekové v září roku 2006 a do Prahy v tu dobu přinesl nový standard luxusních hotelových služeb. Služeb, o kterých jste dříve v našich končinách mohli pouze snít.
Čeká vás zde 99 pokojů včetně 22 apartmá. Atmosféru každého z nich dobarvují výjimečné architektonické prvky a luxusní zařízení. Pokoje jsou vybaveny vysokorychlostním připojením k internetu, barem, ledničkou a LCD televizory v ložnici i koupelně. Tři exkluzivní apartmá se právem řadí k nejluxusnějším a nejprostornějším ve městě. Co byste řekli dvoupodlažnímu prezidentskému apartmá o rozloze 150 metrů čtverečních? Panoramatický výhled na město z jeho terasy při skleničce šampaňského si opravdu vychutnáte. Standardní ceny pokojů se pohybují od 370 EUR (cca 10 200 Kč) pro dvě osoby za noc. V nabídce hotelu jsou také sezónní balíčky, kdy každá 4. noc je zdarma a cena od 269 EUR (cca 7400 Kč) zahrnuje americkou snídani, pozdní odhlášení z hotelu a další služby.
Odpolední čaj se podává v Monastery Lounge. Barokní kolonáda svádí k odpočinku nad čerstvými novinami nebo osobním setkáním. Na kolonádu navazuje The Grand Ballroom, 172 metrů čtverečních velký sál pro 120 lidí. Nádherné stropy s úchvatnými křišťálovými lustry vévodí tomuto krásnému prostoru jako stvořenému pro svatby, skupinová setkání nebo soukromé oslavy. I pro obchodní a pracovní schůzky jsou v hotelu vyhrazeny zvláštní prostory.
Záleží, na co budete mít chuť, ale těšte se na asijsko-evropskou kuchyni. Restaurace Essensia dokáže pohladit každé chuťové buňky. V jejím vznešeném prostoru propojující navzájem pět obloukových místností se můžete oddat intimní atmosféře, která tak skvěle doplňuje chuť vybraných specialit. V jedné z místností jsou ukryty „tajné“ schody do vinného sklípku. Pokud toužíte povečeřet sami, ukryti před zraky ostatních hostů si zde můžete dosyta vychutnat kouzelnou atmosféru mezi zdmi s bohatou historií. Degustace vín v menší společnosti patří mezi oblíbenou zábavu. Víno nebo aperitiv si můžete před svou noční procházkou Prahou poručit i v městském baru Barego, který je součástí hotelu. Věrni českým kořenům zde mají v nabídce sedm druhů českého piva anebo speciální klášterní drink – Monastery Smoky Martini.
Výjimečností hotelu jsou rozlehlé lázně. Jsou umístěny v bývalé renesanční kapli a pod skleněnou podlahou objevíte zbytky zdiva původního gotického kostelíka, které byly objeveny při restaurování prostorů. Do lázní vede podzemní chodba z hlavní budovy, takže se můžete nikým nerušeni vydat jen tak v županu do světa těch nejúžasnějších pocitů. Profesionální terapisté jsou zde od toho, aby vás rozmazlovali nejlepším výběrem asijských masáží a ve dvoupodlažní oáze se sedmi soukromými pokoji včetně dvou pro páry se přenesete o tisíce kilometrů daleko. K odpočinku a relaxaci je zde také moderně vybavené fitness centrum a kosmetický salón. Zkrátka vše, co patří k prvotřídnímu pobytu.
A ještě jedna perlička na závěr. Každý hotel této orientální skupiny má pro sebe vytvořený specifický vějíř, který uctívá zemi, ve které je umístěn. Ten pražský vytvořila vnučka Alfonse Muchy, Jarmila Mucha Plocková. Pyšní se tedy tradičními Muchovými motivy, převzatými z výzdoby Obecního domu.
Už je pro vás uvěřitelné, proč je Mandarin Oriental v Praze na horké listině hotelů ve všech prestižních cestovatelských časopisech a v magazínu Travel + Leisure dokonce mezi patnáctkou aktuálních hotelů, které stojí za to navštívit? Možná nad tím ještě váháte, ale určitě pro vás bude inspirací, která vede k dokonalosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here