Rakouský hotel roku 2010: Vše začalo hříchem…

1
1438

Jakmile vstoupíte do prostoru hotelu Übergossene Alm, ocitnete se v „království vitality pod Hochkönigem“. V tomto lázeňském areálu se spojuje příroda a iluze ve zcela nové formě. Objevíte zde krytý bazén, vyhřívaný venkovní bazén s jacuzzi, obrovskou vířivku, areál saun a parních lázní, vodní vitální zónu se zážitkovými sprchami… to vše a ještě mnohem více zabírá plochu 1700 m2 s nádherným výhledem na horské vrcholy. Navíc tu leží dvě venkovní jezírka, určená pro plavání, která jsou přírodně vytápěna a na hladině kvetou lekníny. Vodopád padá do venkovního bazénu a zásobuje jej nejčistější pramenitou vodou přímo z hor. Že vám to nestačí?

Můžete si zde dopřát také speciální koupele, které obsahují mléko a med, ušlechtilé vůně se linou z parní lázně zvané drahokam (Edelstein-Dampfbad). V odpočívárnách najdete vodní postele, pohodlná lehátka s hudební produkcí a samoobslužnou kavárnu, kde si vychutnáte speciální přírodní čaje.

V hotelu Übergossene Alm si budete připadat opravdu kouzelně a aby ne, o této oblasti kolují pověsti jako o místě mýtického blahobytu. Pověst o zalité louce Übergossene Alm vypráví, že uprostřed nádherných lesů a šťavnatých luk se nacházely salaše, v nichž žily krásné a bohaté salašnice, které vedly na horách prostopášný život. Kravám pověsily stříbrné zvonce na krk a býkům pozlatily rohy. Jedly jen ty nejlepší dobroty, ze Salzburku si nechaly vozit víno v sudech a hostily veselé čerty, se kterými po celé dny tancovaly a zpívaly. Koupaly se v mléce a házely po sobě máslem; zkrátka si ničeho nevážily.

Jednoho dne přišel k salaši dlouhou cestou unavený pocestný a prosil o nocleh, ale salašnice ho poslaly k čertu. Jakmile pocestný zmizel, začal foukat silný vítr a vypukla bouře. Sníh a led navždy pohřbil hříšnice i s jejich salašemi. Čerti se však s obrovským křikem dostali ven dírami ve skalní stěně. Nevěříte-li, podívejte se nahoru k Hochkönigu – čertí díry jsou tam vidět dodnes.

V krásné horské krajině v srdci Salzburských Alp v hotelu Übergossene Alm pověst znova ožila a majitel hotelu, pan Burgschweiger obnovil ideu speciálních procedur použitím mléka a medu v rámci jedinečného wellness centra. Šéfkuchař kouzlí hostům denně na talíře salzburské i jiné speciality, které jsou samozřejmě připravovány v první řadě z místních přírodních zdrojů a věřte, že nejen v místní restauraci si budete připadat jako v ráji.

Přímo před hotelem Apinresort & Spa Übergossene Alm začínají sjezdovky, které jsou propojeny s lyžařským světem Sportwelt Amadé. V létě je celá oblast ideálním východiskem horských túr a výletů na kolech. Příznivci golfu si vychutnají krásné fairwaye na blízkém golfovém hřišti Urslautal, které je vzdáleno 15 minut od hotelu. A nezdráherte se vzít s sebou i své ratolesti. Děti zde totiž najdou také svůj pohádkový ráj. Zatímco si rodiče užívají v království vitality nebo vyrážejí za sportem, mají děti k dispozici celou řadu radovánek.

1 komentář

  1. Rakouské hotely jsou dokonalé. Kam se na ně hrabeme my. Mají výbornou kuchyn a dokonalé zázemí, doporučuji v zimě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here