Tree Houses: Kouzelné hotely v korunách stromů

0
1768

Představte si to – místo čtyřhvězdičkového hotelu se ubytujete v korunách stromů. Čeká vás tam stejný luxus, a jako bonus navíc nádherný výhled do okolí, donášky jídel nahoru po lanech a především žádná televize!

Když s touto vizí přišel autor nápadu Mikael Genber, měla to být pouhá atrakce pro místní obyvatele. Jenže to se přepočítal – z ničeho nic se hotely na stromech staly fenoménem a dnes je v různých obměnách můžete najít na Havaji, ve Francii, Švédsku a dokonce i nedalekém Rakousku. Pokaždé jsou uzpůsobeny tamější mentalitě, zvykům i počasí. Nalézt tu můžete nejrozmanitější servis – od podávání jídla po laně, až po vlastní minikuchyňku a plynový sporák.

Celý koncept je založen na poskytování služeb nejen nadstandardních, ale zároveň také dobrodružných, odpočinkových a služeb spojených s přírodou. Cítit vůni čerstvého dřeva, koupat se v dřevěné vaně a ráno se probouzet s pocitem pohodlí a s výhledem na opravdový les. Žádný výtah, ale žebřík. Žádné rádio, nýbrž cvrčci, kukačky, sovy a šum lesa. Trošičku bizarní a v dnešní době těžko představitelné – a zřejmě proto tolik oblíbené. Hotely v korunách stromů můžete najít opravdu komfortně zařízené – těžko rozpoznáte, že se nacházíte třeba ve stoletém dubu – máte tu veškeré zařízení včetně toalety,vany, špízu s různými druhy čajů místo minibaru. Pokud však plánujete dovolenou s rodinou, na výběr je i mnohem prostší a o to zajímavější verze, kde se můžete sprchovat přímo na terase a rozdělávat oheň ve speciálně vytvořeném krbu.

Ptáte se, kdo tvoří nejširší klientelu? Kdo jiný, než sami businessmani, lidé toužící po odpočinku, znovuzískání sil, ti, což si potřebují rozmyslet směr své budoucnosti a potřebují být jen sami se sebou. Vždyť každý vám řekne, že v přírodě je napsáno vše o životě. Dále jsou tyto dřevěné chaloupky velkou atrakcí pro nadšené seniory, přesněji řečeno pro páry starších lidí a samozřejmě mladé a ekologicky smýšlející lidi, kteří se rádi na pár dní odříznou od světa. 

V případě, že vás neláká dovolená na stromech v příbytcích, které postavil někdo jiný, nechte se nápadem inspirovat a postavte si vlastní hrad jen pro vás a staňte se jeho pánem! Na stránkách www.thetreehouseguide.com najdete plánky, návody, tipy a rady jak na to. Autoři podobných skvostů často mluví o splněném dětském snu spát na stromech, který jim – zcela nečekaně – vydělává.
Ať už se ve vašem případě jedná o dovolenou, byznys či také dávný sen, v každém případě vám  i chvilka strávená v přírodě poslouží jako najlepší balzám na duši. Stačí jen se odlepit od země a snít…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here