Grande Bretagne, Atény: Palác hýčkaných olympských bohů

0
1748
Hotel Grande Bretagne patří k nejelegantnějším palácům, jaké můžete v Aténách i široko daleko navštívit. Původní rezidence bohatého Řeka z roku 1872 dostala tučný implantát 82 milionů euro, aby se zcela zrenovovaná stala jedním z nejušlechtilejších hotelů evropského kontinentu. Se všemi výdobytky moderních technologií si mezi hotelovými komplexy současnosti zaslouženě drží pozici v kategorii nejuznávanějších. Atmosféra vytříbeného klasického evropského stylu s odkazem antických vzpomínek na vás dýchne z každého čtverečního centimetru.
Grande Bretagne vždy stahoval do své hotelové svatyně výjimečné světové osobnosti a události všeho druhu. Korunovaní vladaři a princové, hlavy států, premiéři a ministerské legie, byznysoví magnáti, přední představitelé literatury a umění, hvězdy filmových pláten a mnoho dalších významných osobností se stalo stálými mecenáši aténského klenotu. Novodobé Řecko nezná historickou či politickou událost, ve které by nějakým významným způsobem nesehrál roli právě hotel Grande Bretagne. Nyní, po mnohaleté tradici, ke svým branám s rozevřenou náručí dórských sloupů připouští každého, kdo prahne po výjimečnosti spředené z nitek antického roucha.
Nenucený, nesmírně vstřícný a skutečně profesionální přístup každého jednoho člena hotelového personálu zažehne v mysli souboj s myšlenkou, zda skutečně nejste nadpřirozenou bytostí. Jak jinak by se vám mohlo dostat péče hodné samotných bohů? Grande Bretagne rozmazluje své vážené hosty na každém rohu i mezi nimi. Zdejší světoznámé spa jsou revitalizačním rájem celého Olympu. Ponořeni v oáze svěžesti, vnitřní či venkovní, inhalujete vůni zdraví a krásy, jež zasytí každý aspekt lidského já. Všudypřítomná péče se stává standardem, na který se velmi příjemně zvyká.  
S dokonale uvolněným tělem a myslí otřepanou od veškerého stresu nastává ideální čas pro místní gastronomický chrám. Sestaven ze tří nezávislých restaurací, kde se chuťové pohárky zabydlí rychlostí světla a budou vysílat intenzivní prosby do mozku, abyste se zdrželi co nejdéle a zakusili co nejvíce. Jak asi chutná takový doutník ve společnosti Alexandra Makedonského? V objetí uměleckých fresek, nástěnných reliéfů a v pohodlí čalouněného křesla Alexandrova baru máte možnost  přijít takové chuti na kloub.  
Pokud vás honosnost Grande Bretagne navnadí natolik, že zatoužíte po kompletnější sbírce zážitků v režii starobylé řecké mytologie, prodlužte plánovanou dovolenou a navštivte zbrusu nový komplex Amirandes, palác Afrodité na Krétě nebo se oddejte objevování bájné Atlantidy na ostrově Santorini. Ať tak či onak, Grande Bretagne je skutečným velvyslancem řeckého pohostinství, s jehož servisem a neopakovatelnou atmosférou je loučení velmi obtížné. Jen považte.
Po celodenních toulkách památkami pompézních Atén se vracíte do útočiště prezidentského apartmá. Mramorová koupelna poslouží svou parní lázní a dokonale chlazenou lahví Dom Perignon, ročník 1982. Obnaženi a schouleni v plyšovém županu spočinete mezi kupou sametových polštářků a vystavujete své srdce na odiv, aby Eros, řecký bůh lásky, předal otěže v přítmí apartmá do vašich rukou. Nyní si, prosím, zrežírujte svou vlastní mýty opředenou noc přesně podle svého gusta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here