Nejluxusnější hotel světa: Miláno nebo Dubaj?

2
2308

Hotel Burj al-Arab „Věž Arabů“

Tato známá luxusní stavba se nachází na umělém ostrůvku nedaleko známé pláže Džumeríja na severním pobřeží Spojených arabských emirátů v Dubaji. Svojí výškou 321m se řadí k nejvyšším hotelům světa. Po jeho otevření na konci roku 1999 se mu začalo přezdívat první sedmihvězdičkový hotel na světě a vytvořil si i vlastní kategorii First Class De Luxe, ovšem bez oficiálního podložení. Přesto se dočkal ocenění v podobě zapsání do Guinessovy knihy rekordů jako nejluxusnější hotel světa.

Dostanete se sem autem po soukromé silnici, lodí i helikoptérou, pro kterou je ve 28. patře vybudován heliport. Krásou této budovy se můžete kochat už pohledem z letadla, její viditelnost je úžasná. Požitek z výhledu si ale budete užívat i uvnitř budovy. Umožní vám to restaurace položená ve výšce 200 m, z níž si prohlédnete celý Perský záliv.

V budově, jinak známé pod pojmem Plachetnice, si můžete vybrat z 202 přepychových apartmánů, všechny v provedení mezonet ve velikosti od 170 do 800 m2 s tím nejluxusnějším vybavením. Nejen na pokojích jsou samozřejmostí pozlacené doplňky, do patra se dostanete po honosném točeném schodišti, nábytek je z těch nejluxusnějších materiálů, dominantou koupelny je enormní vířivka a na nezvyklou večeři si můžete dojít do hotelové restaurace Al Mahara, která leží pod mořským dnem. To vše a ještě více si užijete v přepychovém pohádkovém arabském stylu.

Hotel Town House Galleria (The Seven Stars Galleria)

Není tolik známý, ale přece je na něm něco unikátního. Brání se srovnávání se světoznámým Burj al-Arab, tomu je ale těžké se vyhnout. Je to první hotel na světě oficiálně oceněn sedmi hvězdami od švýcarské společnosti SCS. Nachází se v nejznámější milánské pasáži Gallerie Vittorio Emanuele, která je situována v samém centru italského Milána. Town House Galleria nabízí luxusní ubytování s prvotřídními službami.

Hlavním důvodem jeho unikátnosti je právě umístění. V nejpůvabnější milánské pasáži z roku 1865 nikdy nestál hotel. Dnes v sobě jeho atmosféra spojuje šlechtickou rezidenci a prostředí milánského paláce. Také zde nemůžete čekat nic jiného než ty nejkvalitnější služby od zkušeného personálu. Na své si tu přijdou především milovníci historie.

V hotelu nenajdete žádnou exotiku, ale pouze ty lepší materiály, které jsou použity na vkusnou výzdobu ve výhradně italském stylu. Vybavení hotelu a pokojů je samozřejmě na té nejlepší úrovni. Kromě luxusního komfortu díky vybranému designu starožitného nábytku z dubu a veškeré potřebné výbavy je z každého pokoje krásný výhled na Galleria. I služby hotelu se řadí k těm nejpřepychovějším. Výběr je zde od druhu a velikosti ložního prádla až k typu kuchyně. Aby bylo skutečně dosaženo té největší spokojenosti, každý host dostane k pobytu osobního komorníka, který zajišťuje dokonale hladký průběh jeho pobytu.

Je těžké srovnávat. Na jedné straně arabský svět luxusu, ve kterém se cítíte jako v pohádce, a na druhé evropská klasika v centru Milána. Každý má něco do sebe, rozhodněte se sami podle svého gusta.

2 KOMENTÁŘE

  1. Chtela bych vas upozornit,na chybu v nazvu hotelu.Hotel se nejmenuje hotel Down house galleria ale hotel Town house galleria…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here