Travelers´ Choice 2011: Pražský hotel jako světová špička!

0
1474

Travelers´ Choice Award 2011 je ocenění těch nejlepších lokalit a hotelů na světě přímo od těch nejpovolanějších – od opravdových cestovatelů, kteří na cestách tráví většinu volného času. Někteří cestují za byznysem, někteří za exotikou, jiní jedou na svatební cestu nebo za poznáním nových míst. Na stránkách TripAdvisor sdílí své tipy, doporučení a názory přes 45 milionů lidí různých národností. A naprostá většina z nich se letos shodla, že prvenství v žebříčku o nejlepší hotel světa náleží právě Praze. Co je natolik uchvátilo a které další hotely stojí na vrcholu hodnocení?

1. Golden Well (Hotel U Zlaté Studně), Praha

Pět hvězdiček podle turistů prý nestačí pro tento útulný hotel na Malé Straně, jenž najdete přímo pod hradbami Pražského hradu. Ocenění získal jak pro svůj moderní interiér s luxusními pokoji, tak za velice ochotný personál a především výhled na to nejkrásnější z našeho hlavního města. Není divu – žijete přímo v srdci dynamické Prahy, přitom na poklidném místě, odkud máte veškeré skvosty jako na dlani.

2. Anastasis Apartments, Imerovigli, Řecko

Zatímco Praha láká svou tajemnou historií, Řecko vám nabídne romantiku netušených rozměrů. Plánujete-li oslavit své výročí, zasnoubení či svatební cestu, statisíce turistů vám Anastasis Apartmens jen vřele doporučí. Okouzlí vás údajně dechberoucí panoramata, jedinečná a nefalšovaná řecká kuchyně nebo třeba velká wellness zóna. Ať už si vyberete jakýkoli druh pokoje, vždy pro vás budou připraveny velké vzdušné prostory a balkony s výhledem na moře či kouzelný západ slunce.

3. Riad Le Calife, Fes, Maroko

Riad Le Calife je pastvou pro smysly. Je to poklad v tajemném městě, jenž nabízí tři prestižní apartmá a čtyři okouzlující pokoje i unikátní relaxační salon, kde jen umocníte nevšední zážitek těla, ducha a mysli a kde naberete nových sil.

4. Al Ponte Antico, Benátky, Itálie

Vítejte v historickém centru Benátek, jen pár metrů od mostu Rialto v luxusně zařízeném hotelu Al Ponte Antico, jenž svými interiéry připomíná bohatý život na zámku. Hotel má vlastní přístaviště na Canal Grande a je obklopen místními kavárnami i útulnými restauracemi známými pro své aparativo večery plné italských dobrot. Ač to může vypadat jako v pohádce, nezapomínejte, že jste nyní na zámku a mohou vás tak překvapit příliš tmavé a přezdobené pokoje, což byla jediná výtka ze strany turistů.

5. La Villa Marbella – Charming Hotel, Marbella, Španělsko

Není divu, že na konci nejlepší pětky je hotel jižní země a není divu, že je to právě La Villa Marbella – Charming Hotel. Nezapomenutelný boutique hotel je zařízen v příjemném asijském stylu s důrazem na relaxaci, Feng-shui a s tím spojený zvuk tekoucí vod fontán. Téměř na míle vzdálené mentalitě Španělska. Jen pět minut od hotelu však už najdete nejrůznější kavárny a restaurace s místními specialitami, odkud to už máte jen pár krůčků k moři. Charming Hotel své prvenství v Travelers´ Choice získal v roce 2009, nyní uzavírá nejoblíbenější pětku hotelů.

Bohužel zde nemáme prostor vám představit všech fascinujících 25 nejlepších hotelů světa, uveďme si proto alespoň ty, které si zaslouží více pozornosti. V Budapešti se ubytujte v hotelu Pallazzo Zichy, dýchne na vás svým majestátním dojmem. Vypravíte-li se do Washingtonu D.C. pak vám TripAdvisor doporučuje Cedarbrook Lodge v těsné blízkosti letiště. Pokud plánujete dovolenou na Bali, nezapomeňte si dopředu rezervovat The Samaya Bali hotel, kde se ocitnete téměř ve snovém světě (doporučeno pro nezapomenutelné líbánky). A pokud vás to táhne do tajemné Indie, připlaťte si za pobyt v Taj Lake Palace Udaipur, díky němuž naleznete spojení mezi přírodou, luxusem a tím nejlepším, co vám tato země může nabídnout…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here