John Assaraf: Z pouličního zlodějíčka miliardářem

1
2737

Ano, řeč je o Johnu Assarafovi, o dalším velkém mysliteli z fenoménu The Secret – Tajemství. Dnes učí o síle přání a afirmace, tedy o věcech, díky kterým překonal těžké chvíle. Jako teenager totiž usiloval jen o to, aby se z nakupených problémů dostal co nejdříve.  Neusiloval o to problémům předcházet, nýbrž jen rychle utéct, aby si rychle zadělal na další průšvih. Zřejmě se příliš nelišil od svých vrstevníků a lidí z chudých rodin. Nebo snad jen tím, že i přes pár dolarů v kapse chtěl být vždy milionářem. Tehdy to bylo možná naivní přání, dnes by však bylo naivní si myslet, že zůstal “pouze” u milionů. Když v něm ambice a sny o úspěšném a bohatém životě rostly už pár let, rozhodl se žít tak, aby jim jednoho dne dostál.

Našel si učitele, který trval na tom, aby John jasně specifikoval své nejhlubší touhy, přání a pocity, které z toho bude mít, až se mu vše vyplní. První lekce spočívala ve vypracování detailního plánu pro příští rok. Jak jsou moje sny silné? Co přesně od života čekám? Kolik si chci vydělat měsíčně? A jak by měl vypadat můj osobní život i každodenní rutina? To byly otázky, které si John Assaraf musel sám v sobě objevit a zpracovat. Měl představu, jak by jeho život měl vypadat, jen vůbec netušil, jak to získat a jak najednou ztrojnásobit svůj příjem…

Ze začátku se zmítal v pochybnostech, ale jeho plán se mu stal celodenní vášní, kam si vše zapisoval a po krátké chvíli zjistil, že mu nestačí malé cíle, že potřebuje žít ve velkém. Každý den nabíral jistotu, pomalu si začínal věřit, více uvažoval o svém vztahu k penězům i o svých limitujících přesvědčeních. A každý den se probouzel s novou úžasnou myšlenkou, která jako každé dobře zalévané semínko rostla a našla si konkrétní projekty, lidi, okolnosti, náhody… Mimochodem, existují vůbec náhody?

John Assaraf se především v Evropě proslavil díky výše zmiňované knize a filmu Rhondy Byrne Tajemství. Mluvil ze zkušeností, které mu přinesla cesta z ulice k úspěšnému podnikateli. Dnes podniká v oblasti nemovitosí, internetového softwaru, působí jako spíkr v oblasti osobního rozvoje a samozřejmě se zabývá obchodním coachingem a poradentstvím pro firmy. Jako autor je také podepsán pod knižními tituly jako Jak mít všechno, Odpověď nebo The Complete Vision Board Kit, knihou, jež se zabývá především rozvíjením našich ambicí, talentů, objevování předsudků a sepisování nových plánů.

Jaká je tedy formulka úspěchu podle Johna Assafara? To vám přesně řekne ve svých knihách. Když se ale podíváme na jakékoli jeho TV programy či talk show, ve kterých seděl v horkém křesle jako host (například u Larryho Kinga či v The Ellen DeGeneres Show), snadno získáme představu, jak se k úspěchu dopracovat: 

– Mít konkrétní cíle a konkrétní data, dokdy je uskutečníme.
– Úspěch můžeme mít v jakékoli ekonomické situaci, neboť úspěch pochází z našeho smýšlení.
– Všechny věci, po kterých toužíme, jsou již nyní okolo nás. Stačí na ně jen zaměřit svou pozornost.
– Vědět, že i my si zasloužíme to nejlepší a že i my máme světu co nabídnout.
– Neobviňovat se za chyby a nebát se strachu z případného neúspěchu.
– Zcela otevřít svou mysl novým myšlenkám i výzvám.
– Vědět, že naše podvědomí ovlivňuje to, jak prožíváme svůj život.
– Vědět, jak správně používat zákon představivosti a afirmace k naplnění svých snů…

Nechme se tedy inspirovat člověkem, který se krátce po svém učení přestěhoval z malého panelového bytu do luxusní rezidence v San Diegu o šesti akrech a možná uvidíme zázraky i ve svém životě.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here