Amirandes: palác Afrodité na Krétě

0
1536

Amirandes vzkřísil obraz úchvatných paláců minojských králů, kteří vládli Krétě v dávném věku. Postavený tak, aby naplnil požadavky ne jiné než zcela nejvyšší, zve do svých zahrad nejnáročnější klientelu. Krétské elementy vody, ohně a země se propojují s pověstnou pohostinností a jsou dokonalým únikem k ničím nerušenému odpočinku. Více než sto průzračných bazénů, dva tisíce metrů čtverečních nově vytvořených vnitropevniských lagun a bazén olympijských rozměrů dělají z Amirandes nejrozlehlejší aquaráj Kréty. Zatímco dna bazénů jsou vystlána miliony oblázků, laguny mají na dnech zasazeny tisíce plaménků optického vlákna, kterým se mění v noční oblohu pod hladinou.

Amirandes, jenže je součástí sítě hotelů Grecotel, je postavený přímo u pláže na kamenitých terasách v popředí mohutného pohoří Selena východně od Heraklionu, hlavního města ostrova. 15 hektarů resortu je osazeno 214 luxusními apartmány z nichž největší, Roayal Residence, má rozlohu 1400 m2. Ačkoli dokonalost není maličkost, maličkostmi se jí dosahuje, a tak naproti tomu i ty nejmenší pokoje jsou ztělesněným přepychem a hostům je věnována plná péče bez rozdílu. Všechny apartmány mají prémiové audio/video vybavení Bang & Olufsen – LCD/DVD televizí počínaje a hotelovým telefonem konče. Soukromé terasy a vyhřívané bazény naleznete u vyšší třídy apartmánů, kterých je v Amirandes více než devět desítek.

Resort pro své vážené zákazníky připravil pět různých restaurací, každou s vlastní typickou kuchyní, prostředím i pojetím. Antickou glamour romanci budete zažívat v okázalé a přesto romatické restauraci Mediterraen Amirandes. Dechberoucí výhled na pláž zalitou sluncem a pověstné kulinářství nejlepších šéfkuchářů Kréty vábí hosty i do při laguně postavené restaurace Lago di Candie nebo Xasterie, která servíruje chody připravené z produkce tradiční organické farmy Agreco. Pro personál resortu ovšem není většího potěšení, než připravit večeři ve světle loučí na soukromém kousku pláže nedaleko Amirandes. Atmosféra, kterou vytvoří, rezonuje s tichým šuměním moře, když se po každé vlně vpíjí do pláže a nepozorovaně mizí v nekonečnu zrnek písku.

Pokud ovšem pomineme luxusní apartmány a vytříbené restaurace, nemůžeme resortu Amirandes upřít jiné prvenství – je lázeňskou ikonou Kréty. Péče o hotelové hosty v jeho Elixir Spa si vysloužila v Řecku během jediného roku přízvisko „Nová dimenze“. Indické revitalizační a relaxační procedury pod jménem Ayurveda harmonizují duši, mysl a tělo ve vysoce individuálním přístupu doslovných masážních umělkyň. Práce s čakrami a všemi smysly přemístí vaše já v čase a prostoru a dopřeje vám uvolnění, kvůli kterému budete toužit se do Amirandes vracet znovu a znovu.

A abyste si mohli tento neuvěřitelný resort vychutnat v plné kráse, připravili jsme pro vás pod článkem wallpaper galerii. Spatříte nejkrásnější bazény, apartmány i restaurace Řecka, které mají společné pouze jedno – Amirandes.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here