Ski Dubai: Lyžařský areál v pouštním městě

0
1947
Pokud patříte mezi ty, které doma sužuje dilema zda jet v zimě lyžovat na hory nebo se ohřát k moři, pak jsme právě pro vás našli místo, které vás zaručeně nadchne. Na místě, kde donedávna ani netušili jak vypadá sníh, vyrostl před rokem lyžařský areál. Ve Spojených Arabských Emirátech, kde v zimě teploměr ukazuje třicet stupňů, existuje místo, kde se budete muset opravdu teple obléknout.
U největšího nákupního centra na Středním Východě – Mall of the Emirates – v místech, kde byl doposud jenom pouštní písek, loni otevřeli třetí nejdelší krytou sjezdovku na světě. Stavba vypadající jako obří kovový válec je vysoká 85 metrů, což je pro srovnání výška 25ti poschoďového domu, a 80 metrů široká. Celý areál má rozlohu tří tisíc metrů čtverečních. Chladící jednotky pod i nad sjezdovkami udržují teplotu kolem nuly, aby mohl být vyráběn a udržen umělý sníh. Celkem je zde navezeno přes 6000 tun sněhu a sněhová pokrývka dosahuje okolo 50 cm.
Hlavní sjezdovka je dlouhá 400 metrů, má převýšení 60 metrů, a je tak první krytou sjezdovkou na světě s černým označením obtížnosti. Kromě ní tu navíc najdete zelenou, modrou a červenou sjezdovku. Než vám bude umožněn vstup na hlavní sjezdovku, budete muset prokázat své lyžařské schopnosti. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit do lyžařské školy, kde jsou pro vás připraveni instruktoři z lyžařsky vyspělých zemí. Nechybí zde ani samostatná část vyhrazená pro “snowboarďáky ‘, kteří mají k dispozici 90 metrů dlouhé koryto.
Na vrchol hory vás přepraví čtyřsedačková lanovka nebo vlek, které znáte z jiných zimních letovisek. Cestou se můžete zastavit na horkém čaji ve stylové restauraci Avalanche Cafe, která stojí v polovině lanovky, přičemž se můžete kochat pohledem na celý areál.
Pokud už budete z lyžování unaveni, běžte se bavit na sněhový tobogán nebo bobovou dráhu, které se nacházejí v místním snowparku se sněhovou jeskyní. Najíst se můžete v restauraci St.Moritz Cafe, která je umístěná v dojezdové části sjezdovek a s koupí lyžařského vybavení vám poradí speciálně vyškolený personál v Snow Pro shopu. Jak se budou tvářit vaši přátelé, až si od moře přivezete lyže a péřovkou.
Lyžařské oblečení ani výstroj si s sebou ovšem nemusíte táhnout letadlem, neboť zapůjčení je v ceně vstupného a to se pohybuje okolo 1500 korun na celý den. Otevřeno je 7 dní v týdnu, 365 dní v roce, od desíti ráno do desíti večer. Sněhový areál Ski Dubai, který pojme 1500 návštěvníků, se stavěl 2 roky a na stavbě se podílelo přes 1300 dělníků. Celá stavba stála 272 milionů dolarů.
“V Británii je k vidění tropický prales, v Paříži písečné pláže a v newyorském Centrálním parku tygři. Tak proč ne sníh v Dubaji?” řekl ředitel lyžařského střediska Francois de Montaudouin. A sen se stal skutečností. Ski Dubai ale nezůstane v pouštní zemi do budoucna jediným ledovým místem. Již nyní vzniká poblíž závodiště Nad Al Sheba další krytá lyžařská aréna, která by měla být součástí megaprojektu Dubailand. Otevřena by měla být již příští rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here