Tomáš Lukavec: Za každým člověkem stojí příběh

3
4494

Tomáš Lukavec, hlavní postava banánové šílenství, která zaplavila téměř celý internet. Že jste ještě neslyšeli jeho jméno? Nevadí, pojďme si přiblížit jeho příběh. Dovedla mě k němu souhra mnoha náhod, a když jsem s ním měla udělat rozhovor, okolí mi radilo, ať si o něm přečtu všechno možné a jsem připravená. Neudělala jsem to. Chtěla jsem ten příběh slyšet poprvé přímo od autora. A udělala jsem dobře. Jeho příběh vás vezme za srdce a navíc pochopíte, co na tom Tomášovi opravdu je.

TL2aa

Celý rozhovor se točil kolem celého Tomášova života. Začal od dětství, tím jak utekli spolu s maminkou a bratrem od jejich otce a stěhovali se z jednoho místa na druhé, až skončili v polorozbořené bytovce, mezi romy a feťáky. O jeho první práci na benzínce, kde došel k zajímavému poznání, že dělat jen práci výborně a svědomitě nestačí. Zkrachování jeho jazykovky na vysoké škole, útěku do New Yorku a především o pochopení důležitosti příběhů. O navrácení a nalezení sám sebe a jeho plánech a snech do budoucna.

Celý jeho životní příběh si můžete přečíst a stáhnout jako e-book na jeho stránce bananzamilion.cz. DreamLife vám přináší dva exklusivní články. Jeden o dvou životních poznáních Tomáše, které mi při rozhovoru nejvíce utkvěly v paměti a druhý jako rozhovor s ním, nejzajímavější otázky a odpovědi, které během rozhovoru padly.

První životní poznání
Proč jen odvádět skvělou práci nestačí?

Když začal pracovat na benzínce, nechápal jednu věc. Ač perfektně odvede svoji práci a soustředí se jen na ni, jak je možné, že občas dostane 5 Kč a jindy lidé ani nepoděkují, nasednou do auta a odjedou. „Měl jsem vztek, začal jsem mytí oken flákat, ale výsledek byl pořád stejný. Nechápal jsem to.“ Velké uvědomění přišlo, když jednoho dne si to přímo k němu namířila postarší dáma, která se už z dálky na Tomáše usmívala. Když došla přímo k Tomášovi, řekla mu, že jí připomíná jejího vnuka a dali se do řeči. Pak ho požádala, zda by ji umyl okna. Když se vracela od pokladny, během loučení mu dala do ruky „spropitné“ v podobě padesátikoruny. „Když odešla, musel jsem si z toho sednout na zadek. Tolik peněz za jedno umytí jsem nikdy předtím nedostal.“ Chvíli přemýšlel a pak mu to došlo, pokud chce zvednout zisk, musí změnit strategiiZačal si s lidmi povídat. Náhle se jeho zisky z 300 Kč za den zvedly na 1000-1300 Kč za den.

Druhé životní poznání

Za každým člověkem stojí příběh!

Když po třítýdenním pobytu, měl opět celý den strávit chozením po New Yorku, jako tělo bez duše, jeho plány mu překazil déšť. „Nevěděl jsem, kam jít, neměl jsem peníze, abych někde dlouho vysedával, schoval jsem se tedy pod budovu, co byla nejblíž a všiml jsem si nápisu Social Liberty. Byla mi zima a tak jsem šel dovnitř. U vchodu mě prošacovali, zda nemám zbraň, teprve pak jsem mohl vejít.“  Když vstoupil, chtěl zase hned odejít.

„Ten smrad byl strašný, jako by tam byly mrtvé krysy. Byli tam bezdomovci, potetovaní trestanci, měl jsem strach. Když ale přešel prvotní šok, zaujalo mě, jak tam vlastně všichni ti lidé sedí a čtou knihy. A i když jsem cítil strach, cítil jsem se tam dobře.“ Postupně začal vytahovat knížky a jednu po druhé číst. Četl o osobním rozvoji, marketingu, fungování mozku, ekonomice. Knihovna se pak tak stala jeho každodenním útočištěm.

„Když jsem tam vešel poprvé, ty lidi jsem odsoudil, že jsou neúspěšní, ale jak jsem víc a víc četl, došlo mi, že jsou jen v nějaké životní fázi. Najednou jsem byl zvědavý, chtěl jsem vědět, proč tam jsou a čtou knihy.“ Našel tedy v  sobě odvahu, šel za nimi a začal si s nimi povídat.

Slyšel příběh muže, který měl předtím tři firmy, pak ho podrazil společník a opustila žena a on se z toho nemohl dostat. Příběh mladíka, který se zapletl se špatnou partou, a když ho pustili z vězení a chtěl začít na novo, vrátil se domů a zjistil, že se ho rodiče zřekli. „Najednou mi došlo, že neexistují vrcholy ani konečné pády, vše jsou jen fáze života. Jsou to určité životní zlomy. Pochopil jsem, že za každým člověkem stojí příběh a je důležité ho vyprávět, nenechávat si ho jen pro sebe, v tom je opravdový úspěch.“

Úžasný životní příběh dělá z Tomáše to, kým je. Díky tomu, že v sobě našel odvahu vyprávět svůj příběh, pomohl a pomáhá spoustě dalším lidem. Nejen že buduje, ale především naplňuje jejich osobní značkuUkazuje nám, že každý člověk je výjimečný, je značka. Že máme jen omezený čas, a proto je tak důležité, abychom co nejdříve objevili to, kdo jsme a co děláme. To je naše cesta k úspěchu.

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here