Therme Erding: Největší saunový ráj na světě.

0
3267

Za tímto místem nemusíte cestovat dlouhé tisíce kilometrů. Therme Erding se nachází u našich západních sousedů v Německu. Z Prahy ujedete necelých 400 kilometrů a můžete začít relaxovat. Město Erding leží severozápadně nedaleko Mnichova v  Bavorskou.

Tento komplex je plný NEJ. Je to největší termální svět v Evropě, naleznete tu nejdelší skluzavku, můžete si užívat v největším saunovém ráji na světě a aby toho nebylo málo, Therme Erding se pyšní i oceněním nejlepší termální lázně v Německu.

Atrakcí je zde nespočet a každý si přijde na své. V tomto komplexu je jedno, jestli je vám sedmdesát nebo s sebou máte dvouleté děti. Plocha neuvěřitelných 145 tisíc metrů čtverečních v sobě skrývá šest základních částí – Galaxy (tobogány), Thermen-Paradies (termální ráj), Vital-Oase, Sauna-Paradies (saunový ráj) a Royal Day Spa.

Rozhodně je na co se těšit. Především máte-li zdravotní obtíže, uvítáte termální pramen, který vyvěrá z hloubky 2350 metrů pod povrchem země. Tento léčivý pramen s teplotou 63 stupňů pomůže všem, kteří trpí problémy s pohybovým ústrojím nebo kožními nemocemi.

Sauny jsou samozřejmě to nejlepší, co vám aquapark v oblasti relaxace může nabídnout. Saunový ráj zabírá 12 tisíc metrů čtverečních a vybrat si můžete z více než 25 různých saun. Do saunového ráje a Vitální oázy je vstup povolen od 16 let a tento prostor je určen pro pohyb bez plavek.

Užijete si zde skutečného relaxu, vypnete a myšlenky na problémy v práci hodíte k ledu. Každá z 25 saun je unikátní a něčím charakteristická. Vybírat můžete například mezi saunou s výhledem na jezero a zahradu, parními římskými lázněmi, které poskytují muzikoterapii, saunovým srubem, solnou jeskyní, saunou s vodním gejzírem a dalšími úžasnými prohřívárnami.

Poznáte zde také mnoho ceremoniálů a rituálů spojených se saunováním. V jedné sauně dostanete čerstvé pečivo, které je připravováno a propékáno přímo v sauně. Dalšími atrakcemi jsou různé masky z jogurtu, medu nebo čerstvého ovoce. Nudit se rozhodně nebudete.

Dalším skvělým relaxem jsou sauny přímo na míru ženám i mužům. Rozpoznáte je podle označení „Men only“ a „Ladies only“. Muži si své saunování zpříjemní nealko pivem, pro ženy je zde připravena pleťová maska a koupel nohou. Ženám jsou na míru připraveny dokonce dvě místnosti. V jedné mohou konverzovat s ostatními návštěvnicemi, ta druhá slouží výhradně relaxaci.

Když už budete úplně vysaunovaní, není nic příjemnějšího, než se zchladit pod obřími květinami. Skvěle se ochladíte a budete si připadat jako Alenka v říši divů.

Nezáleží na tom, jakou zvolíte saunu nebo kolik jich stihnete vystřídat. V každé si úžasně odpočinete a bude vám poskytnut ten nejlepší servis. Domů přijedete jako znovuzrození a můžete se vrhnout zpět do náročného pracovního procesu, nyní ale s pořádnou dávkou energie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here