Paláce na sněhu: Zimní radovánky ve velkém stylu

0
1728

Úroveň světových horských chat se v průběhu posledních let posunula o pěkných pár čísel vzhůru. Vlastníci spolu s manažery těch nejluxusnějších se předhánějí v plánování programu, jenž svým klientům nabídnou. „Vše začíná v momentě, kdy hosté přijíždí – na letišti na ně čeká Mercedes, aby je uvítal,“ říká Serena Cook, majitelka agentury zastřešující soukromé vlastníky domů k pronájmu ve francouzských Alpách.

„Ale to, co dělá samotný zážitek tak extravagantním, je množství zaměstnanců, které má zákazník po ruce. Na některých chatách bývá i tolik zaměstnanců, kolik je tam hostů.“ Nicméně ve spoustě nejluxusnějších nemovitostí k pronájmu, zejména v evropských destinacích, jako je Švýcarsko a Francie, jsou všichni ti maséři, kuchaři, chůvy, komorníci, osobní instruktoři lyžování a pokojské pouze očekávaným standardem.

„Pokud je to legální, můžeme to zařídit,“ tvrdí odborník ze společnosti Peak Properties, která pronajímá i chatu Tyrolean Chalet v Coloradu. Ceny za noc v tomto pompézním domě startují na 2485 dolarech, ale během sezóny se více než zdvojnásobují. Mezi privilegovanými hosty září největší hollywoodské celebrity i královské rody ze Středního Východu. A vědí proč. V horských chatách, jako je tato, se jim dostane péče, která je srovnatelná s nejprestižnějšími světovými hotely.

Britské slavné osobnosti pro změnu upřednostňují bližší destinace. Jednou z nich je malá vesnička blízko důvěrně známého švýcarského letoviska St. Moritz, ve které leží i Chesa Albertini. Chatku, která může poskytnout střechu nad hlavou až 16 lidem, už po staletí vlastní stejná rodina. Osobní řidič je hostům k dispozici až 20 hodin denně a týdenní sazba se pohybuje mezi 25 a 45 tisíci eur.

Pro milovníky dominantního Matterhornu je zase nejlepší volbou Chalet Zen. Ukrývá se ve švýcarském městečku Zermatt a nabízí příjemnou změnu oproti místním přeplněným hotelům a apartmánům. Součástí je i venkovní vířivá vana a sauna, kterou jistě oceníte po celodenní dřině na sjezdovkách a v ceně jsou zahrnuty veškeré cateringové služby. O služby vlastního řidiče však budete ochuzeni – ne kvůli chamtivosti majitelů, ale proto, že do tohoto města nemají přístup běžné osobní automobily.

S početným doprovodem svých nejbližších se vypravte do francouzské usedlosti Chalet Yellowstone. Pouze nepatrná vzdálenost od lyžařských rájů Val d’Isere, Tignes a Les Arcs staví toto rozlehlé sídlo na pozici nejideálněji umístěných horských chat vůbec. Ale není to jen úžasná poloha, která vás při návštěvě ohromí. Při vybavení chaty majitel rozhodně nešetřil, luxusní stylové vybavení se tu snoubí s nejmodernější tělocvičnou – to kdybyste po lyžování stále neměli dost, krásný výhled se naskýtá nejen z venkovní vířivky a po náročných dnech si můžete odpočinout na nejluxusnějších matracích.

Pro ostatní tipy si prohlédněte fotogalerii a pak už se můžete nechat unášet myšlenkami na dokonalou zimní dovolenou. Nebo si ze svého konta vyhraďte potřebné množství peněz, pozvěte všechny přátele a nechte se společně rozmazlovat…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here