Moderní bydlení v exotickém Singapuru: Dům plný vody

0
1472

Singapur už dávno není místo, které bychom si měli spojovat jen s exotikou a dobrodružnými romány. Samotné město Singapur je superměstem západního střihu a tamní architektonická kancelář GUZ Architects je dalším důkazem jejího bleskového ekonomického růstu. Projekty GUS Architects jsou inspirované nejnovějšími trendy a představují ohromující spojení tradice s moderním přístupem k bydlení. Pojďte se podívat do klasického domu malajského stylu, který je ale takříkajíc přeložený do jazyka 21.století. A pokud uvažujete o bazénu na zahradě svého rodinného domu, tak si všimněte, jakým způsobem je tady pracováno s vodou!

Jak se dnes bydlí v domě plném vody

Tradiční městský dům malajského poloostrova má po čínském vzoru dvůr uzavřený minimálně dvěma rameny obytné budovy. Dvůr je opatřený jednoduchou střechou z bambusu, která obyvatele chrání před slunečními paprsky. Budova je otevřená do zahrady, jež má primárně okrasný a tedy nikoliv zemědělský charakter. GUZ Architects uzpůsobili tento způsob bydlení potřebám městského člověka dnešní doby.

Všimněte si, jakým způsobem je zpracována vodní plocha. Na pozemku najdete vodu v podobě bazénu, který je ale více na ozdobu, než na koupání. Čistě dekorativní roli má voda jako součást dvorany, kde vyplňuje prostor pod podlahovou krytinou. Podívejte se na fotografie vedle článku. Do třetice je voda přítomná také v samotné budově. Stěny suterénních místností jsou opatřeny okny, které mají výhled pod hladinu vody podobně, jako kdybyste se dívali do akvária.

Za pozornost stojí také dvouúrovňová zahrada. Zeleň a záhony najdete i na střešních plochách, díky čemuž celý dům připomíná palácovou stavbu s bohatými kaskádovitými zahradami. Pro tropické klima Singapuru je to ideální místo k životu. Dům poskytuje dostatek stínu a zeleně, stejně jako osvěžující vlhkosti. Jsou to nutné podmínky pro bydlení v tropickém pásmu. Vodní plochy na návětrné straně vzduch ochlazují a stinná místa na dvoře a v interiéru budovy se tak stávají snesitelně obyvatelná.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here