Svatba snů: Nejdražší svatební šaty na světě

1
1894

Věříme, že jste si již vybrali tu nejkrásnější nevěstu a gratulujeme vám. Je nám jasné, že hodnotou peněz se žádný vztah vyčíslit nedá, nicméně alespoň pro představu vám dnes přinášíme přehlídku těch nejkrásnějších, nejluxusnějších a nejdražších svatebních šatů, které jsou posázeny nejen bílým zlatem a diamanty. Jsou doplněné například také pavím peřím a jejich ušití trvalo až několik měsíců!

O jaké světové skvosty jde?

Diamantové svatební šaty: 12 miliónů dolarů

Klenotník Martin Katz a švadlena Renné Strauss se spojili, aby vytvořili zatím nejdražší svatební šaty na světě. Šaty zdobí celkem 150 karátů diamantů. Korzetové zpracování ženě opticky zeštíhlí figuru, vytvaruje dekolt a několikametrový závoj opticky prodlouží tělo. Přejete si šaty posázené diamanty? Máte šanci! Diamantové šaty od svého představení v roce 2008 zatím nebyly prodány, a tak se dá předpokládat, že jejich tržní hodnota půjde strmě dolů. 

Yumi Katsura svatební šaty: 8,5 miliónů dolarů

Jedinečné svatební šatičky od uznávaného japonského návrháře Yumi Katsura se cení na 8 milionů dolarů. Jemné a detailní zpracování obsahuje 8,8karátový zelený diamant, vzácný 5karátový diamant bílého zlata, více jak tisíc perel a výšivky šité ručně na hedvábí a satén. Yumi Katsura se zřejmě při navrhování šatů nechal inspirovat českou Popelkou.

Svatební šaty s pavími oky: 1,5 miliónu dolarů

Třetí nejdražší šaty už jsou o poznání levnější než šaty předcházející, jde však o světový unikát, jenž se nedá napodobit! Byly představeny v Číně na svatebním expu 2009 a šlo tehdy o naprostou senzaci nejen mezi nastávajícími nevěstami. Šaty jsou totiž vyrobeny z 2009 pravých pavích per a jejich finální podoba je výsledkem dvouměsíční práce osmi řemeslníků. Jistě, nejde o tradiční nevěstu v bílém, ale vy si přeci také berete originál!

Do nejdražší desítky se rovněž dostaly šaty, ve kterých se vdávala Jennifer Lopez, Catherine Zeta-Jones nebo princezna Diana. Ať už se tedy rozhodnete pro honosnou svatbu, dlouhou svatební cestu nebo se vezmete v soukromí na Mauriciu, přejeme vám hodně štěstí!

1 komentář

  1. ty by se mi líbily:-) tak šaty bych už vybrané měla, ještě najít toho žennicha 🙂
    Ty nejdražší šaty, ale nejsou skoro vůbec vidět, škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here