Ice Hotel: Novinky z ledového království

0
1180

Společnost Virgin Galactic sira Richarda Bransona se spojila s pěti severskými cestovními agenturami, které už v nejbližší době začnou prodávat balíčky s vesmírnými výlety jako „Akreditovaní vesmírní agenti“, a Ice Hotel, jeden z nejvýznamnějších švédských hotelů mezi nimi rozhodně nesměl chybět. Pokud půjde všechno podle plánu, cesty do vesmíru mají od roku 2012 startovat z letiště nejsevernějšího švédského města Kiruna. Bude se jednat o vůbec první evropské vesmírné cestování.

Aktuální prodejní cena výletu by se měla pohybovat okolo 200 000 dolarů, ale postupem času se očekává výrazné zlevnění. I přes tyto informace však již bylo prodáno 300 letenek, které všechny zájemce „vystřelí“ 110 kilometrů nad zemský povrch. Zaměstnanci Ice Hotelu mají před sebou náročný výcvik, jenž je má naučit všechno o pobytu ve vesmíru.

Ale zatímco na tohle dobrodružství si musíte ještě tři dlouhé roky počkat, stále je tu ještě jeden důvod, proč se na trochu poklidnější dovolenou v ledovém hotelu můžete vydat už teď. Stejně jako se Češi těší na příchod teplých dnů, v dalekém Švédsku jsou naopak vděční za každý další mrazivý týden, který nedopustí, aby se jedinečný hotel doslova neroztál.

U zrodu království jako z pohádky o Ledové královně každý rok stojí obrovské masivy ledu ze zamrzlé řeky Torne. Ty se následně stávají předmětem světově proslulých sochařů a dalších umělců, aby u odlehlé vesnice Jukkasjärvi rok co rok vyrostlo ledové umělecké dílo. A že toho letos až do poloviny dubna otevřený Ice Hotel může nabídnout. Pojďme se podívat na nejlepší kousky, jenž vám nejvíce přiblíží fotogalerie. Na popsání takové krásy totiž mnohdy slova nestačí…

Vstupní hale dominují masivní sloupy složené z velkých ledových krychlí, které navrhli místní designéři Anders Eriksson a Ame Berght. Ti zároveň díky krystalickým lustrům přinesli do prostoru tolik jiskřivého světla, kolik bylo možné. Mark Armstrong a Lena Kriström si zase do detailů vyhráli s ledovým barem pojmenovaným po švédské nejslavnější vodce. ABSOLUTně fabulózní, píší reportéři z celého světa.

Také k tvorbě tematicky zaměřených pokojů pro hosty byli přizváni návrháři nejzvučnějších jmen. Fascinující designy otevírají nekonečné brány fantazie každého, kdo je spatří na vlastní oči. Vždyť jedinečná atmosféra dýchá i z fotografií. Ať už se jedná o pokoj inspirovaný noční oblohou plnou hvězd s poetickým názvem „Fly Me to the Moon“, nebo slovní hříčku „MushRoom“, v jehož stěnách jsou vytesané houby v nadživotní velikosti. Vyspat se můžete i v mrazivém interiéru ponorky, nebo v komnatě samotné Ledové královny. Do ledu je možné vytesat vše, dokonce i futuristicky laděný pokoj. I když vás led bude obklopovat ze všech stran, budete překvapeni, jak útulně se v tomto mrazivém prostředí budete cítit…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here