Štěstí a úspěch musíte cítit, nelze si na něj sáhnout!

0
2390

,,Hvězdy jsou krásné, protože je na nich květina, kterou není vidět…“ “Ano, jistě,” řekl jsem a mlčky jsem pozoroval vlnu písku ve svitu měsíce. “Poušť je krásná…,” dodal. A měl pravdu. Vždycky jsem miloval poušť. Usedneme na pískový přesyp… Nevidíme nic… Neslyšíme nic… A přece něco září v tichu… “Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu…,” řekl malý princ. Byl jsem překvapen, že pojednou chápu to tajemné záření písku. Když jsem byl malým chlapcem, bydlil jsem ve starobylém domě a pověst vyprávěla, že je tam zakopán poklad. Nikdy jej ovšem nikdo nedovedl objevit a snad jej ani nehledal. Ale dodával kouzlo celému tomu domu. Můj dům skrýval ve svých hlubinách tajemství… “Ano,” řekl jsem malému princi, “ať je to dům, hvězdy nebo poušť, to, co je dělá krásnými, je neviditelné!” – Antoine de Saint-Exupéry

Ano, vše, co je pro srdce a mysl důležité, je očím neviditelné

Kouzlo spočívá v tom nekonečném přemýšlení, jak můžou věci vypadat, jak se může situace obrátit v dobrou, co se stane a jak. Vnímáte nějak symboliku padající hvězdy? Prožíváte symboly, které jsou pověrčivé? Jak se díváte na události, které jsou několik stovek ,,prokleté“ pověrčivou historkou?

Myslíte si, že vše, co se stane, je nějakým způsobem odůvodnitelné a na vědu aplikovatelné? Nebo se dějí věci, které si člověk nemůže vysvětlit rozumem, ale musí je svým způsobem cítit a věřit jim. Vždyť ty podstatné emoce jsou taky neviditelné, musíme je jen procítit a poznat.

Střípky rozbitého zrcadla, ve kterých se odráží černá kočka

Co cítíte, když vám přes cestu přeběhne uhelnatě černá kočka? Když doma ve spěchu roztřískáte zrcátko a v diáři si všimnete, že bude za týden pátek třináctého? Jste nějakým způsobem zneklidnění, nebo se vás takové situace žádným způsobem nedotýkají a o pověrčivých lidech si myslíte svoje.

,,Žádný pesimista nikdy neobjevil tajemství hvězd, neplavil se do neznámých zemí, ani neobjevil nové obzory lidské duše.“ – Helen Keller

Hvězdy a pověry může procítit hlavně vnímavý a empatický člověk

Pověrčivost má svůj původ již několik staletí a své místo má i dnes. Pověry nemůžeme datovat přesně, šířili se lidovou tvořivostí a povídačkami u ohně, později v chalupách a během dlouhých zimních večerů. Předchozí generace žily jednodušším způsobem života, takže si určité události vysvětlovaly tak, aby jim porozuměly. Lidé si po dlouhá staletí vyprávěli příběhy a často i pověry, kterými strašili zlobivé děti. Pověry se neříkali jen tak do větru, měly svoji funkci a význam. Každá pověra a povídačka, byla pro tehdejší dobu osvědčená a skrývala v sobě hluboký význam a poselství pro lidstvo. Jak se ale na pověry lidé dívají dnes?

Většinou pověrám věří nebo o nich alespoň uvažují lidé, kteří jsou empatičtí a zajímají se o symboliku, výklad snů, vnímají různé fáze měsíce, které ovlivňují jejich spánek, cítí změnu v počasí a jsou v souznění s přírodou. Na druhé straně jsou pak lidé, kteří pověrám a hvězdám nepřiřknou nikdy nic ověřitelného a pravdivého. Jak ale lze vysvětlit intuice a pocity, které mnohdy lidi zachrání od hrozícího nebezpečí. Nebo je naopak navedou tím správným směrem ke štěstí a úspěchu. Rozlišujte znamení a symboly, které k vám promlouvají. Vykašlete se na to, zda jsou logicky odůvodnitelné a že jsou neviditelné. Na to, aby bylo něco důležitého, si nemusíte sáhnout a prozkoumat to. Úspěchu a správné cestě musíte věřit. Musíte to cítit.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here