Udržte si pozitivního ducha!

1
3788

Pozitivní myšlení je základem štěstí i úspěchu a na této větě by asi těžko někdo něco změnil. Je to obecně známá pravda a přesto často opomíjený aspekt dosahování cílů, snů a úspěchů. Je to klíč k osobnímu štěstí i spojovací činitel mezilidských vztahů. A jak vlastně pozitivní myšlení funguje?

Pozitivní myšlení není pouze soustředění se na příjemné věci, naopak, znamená kladný postoj ke světu se vším všudy. Kladný přístup k sobě samému, k vlastnímu životu i životu kolem nás. Začít ale musí každý právě sám u sebe, těžko byste vyzařovali pozitivní energii, necítíte-li vnitřní vyrovnanost. Pro někoho může být takový pozitivní postoj naprostou samozřejmostí a životním stylem, ale obecně takových lidí je rozhodně menšina. A tak přestože nám svět nabízí nekonečné možnosti, krásné sny i možnosti jejich splnění, převažuje negativní a kritický postoj…

Pokud nepatříte do skupiny těch, kteří byli pozitivním smýšlením obdařeni od prvopočátku a vlastně ani jiný postoj neznají, pak berte na vědomí, že je třeba jistá dávka vůle, trpělivosti i soustředění, abyste dokázali udělat svůj život šťastnějším a připravili si lepší půdu pro dosažení svého cíle a úspěchu. Přesto se dá říct, že je to snadné a sami se rychle přesvědčíte, že pozitivní duch přináší každému obrovský potenciál i podporu stejně tak jako dobrý pocit a štěstí. Cesta k pozitivnímu myšlení má různé délky, ale stejný výsledek, zkuste si přečíst pár následujících myšlenek a brzy sami ucítíte, že právě kladný postoj je nedocenitelnou životní filozofií.

V prvé řadě se pokuste začínat i končit den pozitivními myšlenkami, pozitivním shrnutím dne a vyzvednutím kladných událostí. Nalezněte si věci, které vás během dne potěšily, vzpomeňte si na ně a s úsměvem na tváři se pochvalte, že tento den stejně jako žádný minulý nebyl ve vašem životě zbytečný a že vám něco přinesl. Zkuste si uvědomit, že právě tyto jednotlivé dny tvoří jakési puzzle celého vašeho života, celé vaší životní cesty.

Nezapomínejte každý den nasávat informace, nejen ze svého profesního nebo zájmového oboru, ale jednoduše z celého spektra dění, co nám dokonale barevný svět přináší. Široký rozhled dodává inspiraci, rozmanité úhly pohledů, různorodost myšlenek a s přehledem o vašem okolí i jakýsi druh osobního uvolnění. Nepodceňujte sílu informace! Čtěte knihy, sledujte kulturu a nestraňte se společenským událostem. A pokud by snad na vás některé oblasti působily negativně, nenechte se zastrašit a obraťte svou pozornost například na inspirující a motivující knihy nebo média od světových autorů. Jejich témata mohou být jakákoliv, ale zkuste z nich načerpat sílu úspěchu a dobrých nápadů.

Snažte se vždy na všem hledat to dobré, pozitivní přínosy a světlou stránku věci. Nenechte se oklamat okolnostmi a nevzdávejte snahu vytěžit každou sebemenší pozitivní zkušenost. Důležité je i působení okolí a lidí, se kterými se denně setkáváte a kteří spoluutvářejí celkovou atmosféru vašeho života. Nejen žít, ale i šířit pozitivní myšlení a kladné postoje přináší krásné pocity, nic není lepšího než povzbuzující úsměv i při sebenepříjemnější situaci. Zkuste vnímat i detaily.

Výzkumy i slova slavných a úspěšných tvrdí stále dokola to stejné a dávají svůj pozitivní přístup za příklad. Vědci z Harvardské a Stanfordské univerzity dokonce tvrdí, že 85% úspěchu při pracovním pohovoru tvoří právě působení navenek a vystupování, zatímco zbývajících pouhých 15% vychází z technických znalostí a předchozí úspěšnosti uchazeče. A i kdyby byl poměr jinačí, stále má pozitivní postoj ohromnou váhu! To podtrhuje svou známou větou i bývalý CEO společnosti General Electric Jack Welch:

 „Mějte pozitivní přístup a rozšiřujte jej kolem sebe, nikdy nedovolte, abyste se stali obětí a proboha – bavte se.“ 

Ten díky svému pozitivnímu přístupu, netradičnímu obchodnímu postřehu a neobvyklému vedení lidí dokázal znásobit hodnotu GE za dobu svého působení z 14 miliard na více jak 410 miliard dolarů.

Stále máte pocit, že není třeba pozitivní přístup a kladný postoj zvážit?

1 komentář

  1. Ne vždy to jde. Ne vždy si lze udržet pozitivní přístup.
    Nebo ještě přesněji – téměř nikdy nelze udržet pozitivní přístup.

    Nedokážu to, i když je to svým způsobem můj sen.
    Nejde to.

    Žijete na Zemi ? Žijete v Evropě ? Žijete v ČR ? Žijete …… ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here