Steinway Lyngdorf: Zvuková dokonalost u vás doma

0
1501

Sám Peter Lyngdorf – majitel firmy Lyngdorf Audio říká, že již od svých 11 let byl poslechem hudby zcela fascinován, tehdy dostal svůj první kazetový přehrávač. Doslova snil každou noc o dokonalém hudebním systému bez jediného kompromisu. Proto není divu, že během následujících 30 let věnoval technice poslechu své maximum a stal se tak uznávaným a významným prů-kopníkem audio oblasti. Je jedním z nejúspěšnějích evropských podnikatelů, a jeho popularita mezi hudebními nadšenci pramení zejména z uplatňování technologie prostorové korekce. Byla to právě jeho finanční pomoc a snaha, která zajistila uvedení na trh prvního digitálního zesilovače, psal se rok 1998 a společnost Toccata Technology ApC tehdy představila zesilovač Millenium.

Odjakživa byl schopen správně zhodnotit každou příležitost, rozhodnout se ve správný okamžik, o dekádu později tak v roce 2005 Lyngdorf rozpoznal důležitost a význam osobitého stylu, proto spojil své znalosti a dovednosti skvělého výrobce hudebních systémů s firmou Steinway & Sons. Tato vysoce prestižní rodinná firma se věnuje výrobě těch nejšpičkovějších a naprosto prvotřídních pián na světě již od roku 1853 a může se pochlubit prvotřídní kvalitou v každém ohledu. Precizně vyráběná piana jsou známá po celém světě, není přípustné při výrobě podcenit jediný detail, i proto ruční výroba každého kusu trvá celý jeden rok.

Spojením zmiňovaných dvou hudebních titánů tak vznikla společnost Steinway Lyngdorf se sídlem v dánském Hojbjergu, atmosféra skandinávských zemí jakoby dodávala hudbě nový rozměr. A tak díky vizionářské spolupráci, dokonalé řemeslné práci a odhodlání vznikl exkluzivní ručně vyrobený Model D Music System s přibližnou cenou 2,4 milionu korun za zvukový nástroj bez jakýchkoliv kompromisů! Stvořen z lásky k hudbě samé.

Technologický inovační trend Petera Lyngdorfa se promítl do Modelu D v ohromném formátu, tento audiosystém se stal prvním svého druhu se zdokonalenou revoluční adaptabilní technologií RoomPerfect – postavte si v místnosti reproduktory, kam se vám nejlépe hodí, mějte místnost jakkoli vybavenou, jakéhokoliv tvaru a velikosti, a i přestože je běžný vliv akustiky místnosti na kvalitu zvuku přes 50%, díky RoomPerfect vás toto statistické číslo nemusí vůbec trápit. Systém prostě zpracovává trojrozměrnou mapu místnosti a sám se jí přizpůsobí. K tomu Steinway & Sons přidali péči o provedení, důkladně vybrali jen ty nejlepší materiály pro jednotlivé komponenty modelu a zajistili, aby do sebe různorodé díly dokonale zapadly. Každý kousíček unikátního systému tak nabízí maximální výkon a současně dlouhodobou spolehlivost, neuvěřitelné se stává skutečností!

Už jen vizuální pohled na zařízení vás usadí do křesla, zlatavé ovládací prvky na černém podkladu na vás budou magicky působit a přesvědčivým dojmem strhnou vaši pozornost, avšak jen do té doby, než se rozezní z reproduktorů naprosto dokonalá hudba. Pokud však zůstaneme u charizmatického kolečka ovládání hlasitosti, vyrobeného z 1 kg pozlacené mosazi, nemusíte se obávat, že by tento prvek nějak pokřivil kvalitu reprodukovaného zvuku. Díky své přesnosti dokáže vysokým digitálním rozlišením exaktně ovládat hudbu i při velmi nízkých hladinách hlasitosti. Ale i dalším materiálům patří pozornost a mají své opodstatnění. Například jádra reproduktorů jsou spletena z pevných bloků hliníku, který vydrží jakékoliv extrémní podmínky – zaručí tak dlouhou životnost. Perlou je bezesporu dálkové ovládání, které věrně kopíruje hlavní kolečko ovládání hlasitosti a je vyrobeno kombinací zlata a skla. Všechny materiály jsou prvotřídní kvality a jsou dovezené z různých koutů světa.
A tak až jako čerství majitelé dokonalého systému Steinway Lyngdorf Model D Music System prosytíte svůj obývací pokoj nejkvalitnější hubdou a dokonalými prožitky, nezapoměňte na příběh jedenáctiletého chlapce, který své počáteční vize a sny ohromnou pílí přetavil ve skutečnost!
“Důvodem, proč jsme dosáhli tak skvělých výsledků, je, že jsme byli schopni promyslet naprosto vše. Vše.” – Peter Lyngdorf.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here