Byt v Monte Carlu za 6 mld. korun: Zn. Prodáno

5
1317

Chytří developeři, bratři Christian a Nick Candy tento byt koupili již v roce 2000. Před deseti lety ho prodala podnikatelka Lisa Safraová za necelé 4 miliardy korun. Deset let čekání uplynulo a velmi se vyplatilo. I když jeden z bratrů v interview loňského roku přiznal, že do nemovitosti investoval asi 26 milionů liber, aby se dostala mezi nejdražší a nejžádanější nemovitosti na světě. A to se podařilo. V letošním roce se jim podařilo slavný byt La Belle Epoque prodat za 1,5násobek jeho původní ceny.

Tento byt není žádnou novinkou na trhu. Má svou dlouholetou historii, která v minulosti nevypadala vůbec růžově. V roce 1999 se zde odehrála záhadná vražda Edmonda Safra, bankéře a manžela Lisy Safraové. Důkazy napovídají, že zahynul v požáru uvnitř nemovitosti. Novináři pohybující se kolem případu však spekulovali, že mělo jít o odplatu ze strany ruské tajné služby, která prala špinavé peníze. Edmond Safra měl údajně podpořit FBI v zásahu proti nim.

Poté se ale k samotné vraždě přiznal Ted Maher, lékařský pomocník amerických Zelených baretů. Řekl, že sám založil požár, při kterém mimo jiné zahynula i zdravotní sestra. Ted Maher strávil ve vězení pouze pět let. Stále se zde jednalo o spekulacích, že právě Maher byl obětním beránkem a celý incident vzal na sebe za skutečné viníky.

Současný majitel si byt pronajal na neuvěřitelných 97 let za již zmiňovanou cenu 240 milionů eur, což je v přepočtu 6 miliard korun. Novinářům se pochopitelně kolem krku příliš nevrhá, ale ví se, že se jedná o investora ze Středního východu. Bude to dost možná jeden ze zámožných arabských šejků.

Cena 6 miliard korun se vám určitě může zdát vysoká. V tomto exkluzivním bytě, nyní nejdražším na světě, ale naleznete to nejlepší vybavení, o kterém se vám dosud jen snilo. To ale stále není vše, co cenu nemovitosti vyhnalo do závratných výšin. Překrásný výhled na Monte Carlo a jeho kouzelné moře bude majitele oslňovat každý den.

Je zde k dispozici obrovská dvoupatrová knihovna, rozlehlá střešní terasa, krásný velký bazén a příjemnou atmosféru doladí i vzrostlé stromy. Na dlouhé večery je připraven například odpočinkový pokoj s velkým kulečníkovým stolem a dalšími herními příležitostmi. Po večeru může následovat skutečný relax v podobě jacuzzi nebo odpočinek v relaxační židli, z níž se může stát i pohodlné lůžko na spaní.

Veškeré vybavení dvoupatrového bytu má nepředstavitelnou cenu, a dokonce i historickou hodnotu. Pochází totiž z mnoha evropských zámků. Jak jinak by se tedy měl majitel cítit, nežli jako král.

Zabezpečení je také špičkově zajištěno. Kamery jsou rozmístěny, kamkoliv se podíváte. Dále je tu bezpečnostní sklo a nesmí chybět ani trezorová místnost určená pro to nejvyšší bezpečí.

Nelitujete tedy, že jste realitní nabídku za 6 miliard neodkoupili sami? Rozhodně by bylo čím se chlubit.

5 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, mám stejný problém jako pan Hynek již asi měsíc. Zkoušel jsem i otevírat Vaši stránku v jiných prohlížečích, ale problém se tím nevyřešil.

  2. Zdravím, měl bych jednoduchou otázečku a doufám že my na ni někdo upřímně odpoví – Zajimalo by mne k čemu někdo potřebuje byt za 6miliard kč?! Předem děkuji za odpověď s pozdravem Tom

  3. nejde o tu cenu, jde o ten byt – jeho historická hodnota, zařízení, výhled, to vše má na vás jako obyvatele bytu obrovský vliv. Když žijete v zámku, stane se z vás šlechtic, když žijete v polorozpadlém domě, stane se z vás žebrák.

    Nevím jak vy, ale hodnota mého vlastního života a mé tělo, si zaslouží to nejlepší 🙂

  4. Zdravím vás Hynku a Tomáši, vertikální fotogalerii jsme byli nuceni dočasně pozastavit. Právě na ní probíhají změny. Skvělou zprávou ale je, že v nejbližší době budou opět spuštěny. Děkujeme za pochopení! Radek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here