Inteligence znamená vědět, moudrost jednat tak

5
16752

Nefungují magické rady úspěšných lidí ani vám, ač vlastníte plný regál CD a DVD osobního rozvoje, motivační hudby, máte polepené nástěnky a zdi obrázky cílů a vaše knihovna praská ve švech? A pravděpodobně jste si již dávno vysnili, že v současné době z vás budou úspěšní lidé, kteří nebudou mít žádné problémy a starosti. Nebo tomu není tak? Povedlo se to však pouze titěrnému zlomku snaživců, kteří na to šli trochu odlišně. Jak?

Toužíš po svobodě? Tak vylez z komfortní zóny!

Vsadím se, že každý z vás již ví vše, co potřebuje ke svému bohatství. Ať už pro vás znamená cokoli – naplňující vztah, tučné bankovní konto, rodinu jako z pohádky, nejpevnější možné zdraví nebo vše dohromady a ještě víc. A jediné, co vás drží je bariéra zvaná komfortní zóna – zóna pohodlí. Zóna, z níž raději nevylézá celých 90% lidí. Drží je zde pouze a jenom vlastní pohodlí a lenost. Vy nepotřebujete znát víc, než již dávno víte – je třeba vzít do hrsti veškerou svou odvahu a uvést tuto teorii do praxe. A vytrvat! Pokořte svou lenost, pokořte komfortní zónu a vplujte do vod, kde začíná skutečný osobní rozvoj. Tady začíná pravé učení, tady začíná opravdový vývoj, tady se žije život snů! V komfortní zóně je to marné hledání.

„Zvedni ten zadek!“

Toto je opravdové tajemství úspěchu. Do života vám přinese vše, co si kdy budete přát a potřebovat. Zvedněte ten zadek a běžte konat! Tajemství, které z vašeho života vyžene průměrnost, výmluvy, únavu, depresi, neopodstatněný strach a ubohé přežívání. Namísto nich budete zažívat svobodu, naplnění, vášeň, sebedůvěru, finanční svobodu a pravé bohatství. Nikdo za vás váš život snů nevybuduje, musíte se činit vy! Začněte na denní bázi dělat i nepříjemné věci, které očividně fungují a vedou k úspěchu – to je jedna z nejlepších rad, kterou vám můžeme předat.

Nikdy nedostaneš něco za nic

Laxně čte, poslouchá a pasivně se motivuje miliony lidí, kteří však zůstanou neúspěšní. Úspěšnými se mohou stát až ve chvíli, kdy je přestane naplňovat dobrý pocit „že pro sebe něco dělají“ a namísto toho jednají. Prvotní impuls musíte svým jednáním učinit vy, až poté může přijít změna! Tlačí vás přes den čas? Začněte vstávat o 11 minut dřív – namísto lenošení se kvalitně připravte na den. Též obvolejte denně o jednoho klienta víc, ačkoliv nemusíte. Na konci sprchování si zvykněte otočit kohoutek i na modrou stranu a utužujte své zdraví. Moudrým lidem se také všechno nechce, vidí v tom však smysl do budoucna, a proto jsou zvyklí dělat i nepříjemné věci.

Kouzelná esence úspěchu = vytrvalost

Není-li však vaše houževnatost a vytrvalost tak velká, abyste dokázali změnit své návyky, můžete s klidem přestat číst tato slova. Nemáte-li potřebu přinést lepší život sobě i ostatním, jsou to jen další motivační žvásty, které nefungují… Váš život bude pořád stejný. Jste-li však ochotni vzdát se svého pohodlí a při výstupu na horu úspěchu ustavičně bít své cepíny výš a výš, pokračujte neúnavně dál! Prověřujte svou vytrvalost každým dnem a buďte na sebe pořádně tvrdí! Vší silou kopněte do té vrtule, díky které přenesete tu léty nabiflovanou teorii do praxe, a následně zamiřte za životem svých snů!

Překonej své hranice!

„Lámej a překonávej hranice,“ řekl Arnold Schwarzenegger. Jeden z úspěšných, který je lámal a překonával tak dlouho, dokud se jeho jméno nezačalo skloňovat po celém glóbu. Ani nejmoudřejší „krok po kroku“ návod od nejbohatšího a nejmoudřejšího člověka všech dob vám nebude nikdy fungovat, pokud tyto kroky sami nepodniknete! A chcete-li změnu nejpozději do 3 dnů, pak jste šílení! Toužebně a vytrvale pracujte na změně, nechtějte ji však ihned. Jinak se zařadíte mezi sortu, která se zase půjde vyfňukat a postěžovat si na něčí ramínko, že to je nespravedlivé a že to nefunguje. Funguje to, ale musíte na sobě vytrvale pracovat!  Úspěch je odměnou, že jste jen nečinně nepřihlíželi, ale vzdali se svého pohodlí, zariskovali chybu a pokusili se umně přibrousit další plošku diamantu vašeho charakteru. Aby se z něj mohl v budoucnu stát dokonalý exemplář, na který bude rádo vzpomínat mnoho nadcházejících generací. Anebo si zvolte být pohřbeni a zapomenuti v bídných stokách politováníhodné ubohosti. Je to jen na vás.

5 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj Radku, další tvůj skvělý motivační článek, ve kterém jsou slova jak kladiva tepající do kovadliny. Přirovnání s cepíny je výborné.

  2. Nesouhlasím s Vámi/tímto článkem. Proč? Abych si ušetřila psaní, prosím přečtěte si od Barbary Bergerové knihu Cesta k vnitřní síle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here