Starbay: Luxusní nábytek s nádechem dobrodružství

0
1635


Žijeme v moderní době, která je mnohými označována za instantní. Stejně tak rychle jako je možné připravit instantní jídlo lze nalézt informace z kteréhokoliv oboru, spojit se s kýmkoliv na světě nebo se ze dne na den rozhodnout strávit zbytek života na ostrově v Pacifiku. Přesto někde hluboko uvnitř máme touhu po něčem stálém a trvalém, čeho se můžeme zachytit. Podívejte se na snímek vašich předků z devatenáctého století a náhle uctíte to zvláštní pouto k tradicím.

Takovéto pocity zažíval i Dominique Moal, když se roku 1994 rozhodl uvést na svět exkluzivní značku nábytku Starbay, která bude nést poselství o neměnných hodnotách. Jedno z prvních rozhodnutí bylo věnováno typu dřeva, z něhož bude nábytek vznikat ve francouzském Brestu pod zkušenýma rukama mistrů řemeslníků. Nakonec ukázal prstem na exotickou africkou dřevinu se jménem Umbila, typickou pro její medovou barvu a tmavě hnědé pruhování. Neobvyklé barvy zajišťují nejenom exkluzivní vzhled, ale z afrického původu přímo cítíte vůni dobrodružných cest, nespoutanou zvěř a západ rudého slunce nad černým kontinentem.

Další z řady poznávacích znamení Starbay je způsob, jakým zmíněnou africkou dřevinu ochraňují. Pokud máte za cíl kvalitu a trvanlivost, zbývá vám ve skutečnosti pouze jediná možnost. Zapomeňte na futuristické koncepty výroby a pokorně se učte od dávných asijských řemeslníků, kteří dovedli k dokonalosti metodu mnohovrstvého lakování. Sedm vrstev pečlivě nanášeného laku zajistí jak odolnost, tak i povrchový lesk takové úrovně, se kterým se nemůže srovnávat žádný jiný výrobce…

Důraz na klasické hodnoty a postupy neznamená absolutní ignoraci soudobých pokroků, což Starbay reprezentuje svým uvědomělým přístupem výběru kůže. Kromě výběru tradiční přírodní kůže využívá i služeb syntetické, která věrně imituje krokodýlí. Je to alternativa pro zákazníky, kteří preferují šetrný přístup k životnímu prostředí.

Poté, co jsme získali základní ingredience, přichází do hry individuální vkus a styl tvůrců značky. Ti se zhlédli v době začátku dvacátého století, kdy moře a oceány křižovaly výletní lodě se zámožnými lidmi. Byli to lidé reprezentující přesun moci od aristokracie, která měla zajištěné své postavení pouhým původem, k jedincům ochotným riskovat, investovat, pracovat tvrději než ostatní a pak si čestně zasloužit odpovídající odměnu. Jakmile se podíváte na kolekci nábytku Starbay, uvidíte atmosféru, kterou si automaticky spojíte s charakterními úspěšnými lidmi na úrovni a ucítíte ten historický závan přinášející časem neměnné lidské hodnoty.

Všechny tyto ingredience dělají ze Starbay unikátní směs historie, tradic a charakteru stvořenou k tomu, aby jste se jí obklopili, a ona vám každý den připomínala to, na čem opravdu záleží. Pokud máte cestu do francouzského Brestu, můžete navštívit samotné výrobce, nebo si zajeďte do mnohem bližšího Brna, kde má sídlo jediný zástupce této značky v ČR, firma Top Furniture s.r.o. Na jejich webových stránkách naleznete široký zdroj inspirace a budete mile překvapeni, jaká překvapení na vás čekají v jejich showroomu… Níže pod článkem naleznete bohatou galerii wallpaperů Starbay.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here