Yin Yang Outdoor Lounger: Nejen luxusní odpočinek

0
1448

  Jedná se o další stylový kousek od německé firmy Dedon, který je novinkou pro rok 2008. Tato společnost má dlouholetou tradici. Již na konci minulého století začala zažívat první úspěchy a to pouze se dvěma zaměstnanci, jejichž cílem bylo vytvořit netradiční zahradní nábytek. Během následujících let především díky zkušeným asijským řemeslníkům, evropským dodavatelům vláken a vytříbeným návrhářům z různých zemí světa začala firma prosperovat. Dnes je více než uznávanou společností, která v této oblasti nemá konkurenci. V současné době zaměstnává přes 3 tisíce lidí z 20 různých národností. Cílem je překvapovat zákazníky, ale velmi často překvapí sami sebe…

Filozofií společnosti Dedon je dosáhnout harmonie mezi vlastní prací a přírodou. Protože prý jen člověk, který se nevzdává, dokáže nalézt pohodlnou židli. To považuje za maximálně důležité sám majitel a zakladatel firmy, bývalý slavný fotbalista Bayernu Mnichov Bobby Dekeyser, který společnost založil v roce 1990, zatímco se léčil v nemocnici.

 V dnešní době Dedon představuje svůj nábytek v 52 zemích světa a dokonce má své vlastní galerie v Barceloně, v Paříži a ve Vídni. Usednout do pohodlí jejich produktů můžete nejen na plážích, ale také u bazénů, v restauracích, hotelech, ale i v soukromí svých domů – a to do speciálně navržené kolekce pro zimní zahrady. Nemusíte jezdit daleko. Zavítejte do nádherného a zároveň jediného obchodu v Praze, kam firma své výrobky dodává.

Dedon používá prvotřídní materiál, který musí odolávat vysokým i nízkým teplotám, slunci, soli a dalším extrémním podmínkám. Základem jsou tzv. dedonská vlákna „Hularo“, která jsou ručně tkaná na jednom z filipínských ostrovů. Zbývající materiál je potom příležitostně dovážen podle konkrétní kolekce nábytku.

Poslední novinkou jsou již zmiňovaná křesla z kolekce Yin Yang. Každé z nich je vyrobeno ze čtyř tisíc syntetických vláken „Hularo“ obarvených na odstín bronzový a platinový a vyjadřují harmonickou souhru barev a tvarů. Původní nápad vznesl návrhář Nicolas Thomkins, který studoval uměleckou akademii v Dusseldorfu a od roku 2003 pracuje pro Dedon a žije v Německu. Jeho první samostatný návrh nese název Bonneville. Yin Yang je jeho další vydařenou kolekcí a Nicolase fascinuje právě tvar křesel souznící s přírodou. Platinová polovina vyjadřuje kámen hozený do vody a bronzová část značí právě onu písečnou dunu. Vynikající myšlenka ho osvítila právě když sám odpočíval na pláži.

Veškerý sortiment nábytku společnosti Dedon je nejen velice kvalitní, ale především ve vás zanechá dojem svou harmonickou krásou a účelností. Okouzlí vás jednoduchostí, ale přitom tolika zvláštními tvary splývajícími s přírodou… Kolekce Yin Yang je zářným příkladem známého přísloví, že v jednoduchosti je krása.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here