Hurricane: Hewlett Packard proti iPadu

0
1470

Těmto zařízením, která splňují předpoklady svými malými rozměry a nízkou váhou, začal celý svět říkat tablety a malinkaté počítače si získaly obrovský úspěch, jehož důkazem může být například iPad od světoznámé společnosti Apple. Výrobců takovýchto zařízení je samozřejmě celá řada, ale popravdě řečeno – kvůli tomu tady tento článek není.

Společnost Hewlett Packard oznámila, že se ve třetím čtvrtletí letošního roku chystá na trh uvést vlastní tablet, o kterém se odborníci nebojí hovořit jako o ‘iPad killerovi’ (zabiják iPadu). Hurricane, tedy již zmíněný tablet, je nástupcem nedokončeného tabletu HP Slate postaveného na architektuře dobře známé z klasických notebooků. Vývoj HP Slate byl totiž ukončen na základě nepříznivých výsledků při měření výdrže baterie a nejspíš kvůli tomuto parametru se HP rozhodla zkonstruovat nové zařízení postavené na jiné a úspornější technologii.

Konkrétně mluvíme o technologii ARM procesoru, jenž je prozatím v oblasti mobilní komunikace či přenosných zařízení velkou neznámou, a tak se na tento fakt váže velká řada očekávání. Hurricane se má dále od svého předchůdce odlišovat především použitím rozdílného operačního systému, neboť funkčnost HP Slate měla stát na zaběhlém a velmi populárním operačním systému Windows 7. Koncepce Hurricane počítá s použitím operačního systému WebOS, jelikož tento systém byl nedávno společně s firmou Palm zakoupen společností Hewlett Packard. (A máme zde další velkou koupi na IT trhu zhruba za 1,2 miliardy dolarů! )

S prvními zprávami o tabletu Hurricane svět samozřejmě zaplavily spekulace o výsledné podobě tohoto zařízení. Ačkoliv za žádnou informaci by nikdo nestrčil ruku do ohně, s velkou přesností můžeme předpokládat, jaké složení bude mít softwarové i hardwarové portfolio tohoto tabletu. V té ‘pevné’ a technolocké části tabletu samozřejmě nebudou chybět různá rozhraní pro komunikaci s počítačem či periferiemi. Na těle Hurricane nalezneme v dnešní době téměř standardní USB 2.0 port a v kurzu je také HDMI port pro multimediální přenosy. A jelikož je svět čím dál tím více v režii Web 2.0 technologií a sociálních sítí, Hurricane bude samozřejmě splňovat požadavky pro spojení s různými službami, jako je Twitter či Facebook (a pro západní blok MySpace).

Bude Hurricane opravdu konkurence schopný přístroj zejména pro iPad, který si získává velkou oblíbenost? Odpověď na tuto otázku leží v budoucnosti. Ve velmi blízké budoucnosti. My budeme u toho!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here