Souboj titánů: Bentley chce rozdrtit Phantoma

0
1338

Britská automobilka Bentley vytvořila model, na který se čekalo bezmála století. Už zakladatel značky Walter Owen Bentley, známý pod zkratkou W.O., si přál takový vůz vyrobit. Za jeho éry by ale nebylo možné takovou nádheru vytvořit, byl by to nadlidský úkol. Až nyní v novém tisíciletí se objevilo exkluzivní Mulsanne, které v sobě skrývá tradiční anglický design, rukodělnou práci a samozřejmě tu nejmodernější techniku.

W.O. si tuto chvíli představoval velkolepě, měla to být velká chvíle, skutečný vrchol celého motorismu. Bentley samozřejmě podle této filozofie pokračoval stále kupředu. Mulsanne je okamžikem, kvůli kterému je ta obtížná a letitá práce znamenitě doceněna. Model Mulsanne má všechny aspekty vozu podle W.O. Je dost velké a rychlé, rafinovaně zpracované a k tomu všemu neuvěřitelně luxusní a komfortní.

Při čelním pohledu ihned zaujmou velké kruhové světlomety, které jsou odkazem na dávnou minulost. Charakteristika v podobě velké masky chladiče je také zachována. Dalším poznávacím znamením je nasávací otvor, který je pojmenován podle Arnage Final Series. K tomu všemu přidejte mohutnou karoserii a agresivní linie, které slibují vzrušující jízdu. Karoserie je unikátní a její výroba není vůbec standardní, v kombinaci s ruční prací ale vznikne neobyčejný výsledek.

Interiér je třešničkou celého automobilu. Zde je k vidění největší umění v ohledu zkombinování tradice a moderních technologií. Každý milovník luxusu jistě ocení hojné použití dřeva a kůže. Exkluzivní novinkou jsou tlačítka vyrobená ze skla. Nechybí zde ale ani vychytávky jako 60GB harddisk, obrazovka 8 palců či propracovaný audiosystém.

V jeho srdci najdete poctivé anglické koně, kteří ale musí plnit neúprosné emisní normy. Motor je zde osmiválcový o obsahu 6,7 litrů. Nejvyšší výkon se ukáže při 4200 otáčkách/minutu, je to 377 kW (512 koní). Točivý moment je nevyšší při už při 1750 otáčkách/minutu, jeho hodnota je 1020 Nm.

Model Mulsanne vypadá jako dokonalé auto, to které si každý může přát. Mohlo by jím být, kdyby ale nebylo dalších slibných automobilů ze stejné kategorie, kterým velí sám veliký Phantom.

Tento model ve skutečnosti může soupeřit s protihráči jako je Ghost, Phantom nebo Maybach. Vždy bude ale jen konkurentem, nikdy se nemůže dostat na vrchol pomyslné pyramidy. I když by si model zasloužil určitě palec nahoru, jde tak trochu s křížkem po funusu.

Uznání ale Bentleymu rozhodně náleží. Mulsanno bylo více než dobrým pokusem pokořit pár soupeřů. Vznikl úžasný automobil, který si již oblíbilo mnoho automobilových nadšenců se srdcem i duší Angličana – Bentley totiž hlásí vyprodáno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here