Zřiďte si doma své vlastní wellness centrum

0
1179

Parní sprcha

Pozitivní účinky páry na lidský organismus jsou poměrně známé, i když trochu opomíjené. Zmírňuje revmatické potíže, usnadňuje problémy s dýcháním a zároveň činí pokožku příjemně měkkou. Ostatně i proto dnes u většiny veřejných bazénů funguje parní lázeň. Parní sprcha, tedy přesně parní kabina, pak poskytuje všechna vyjmenovaná pozitiva a přitom se vejde i do bytu. Navíc se vyrábí v pestré škále materiálů a designů – skleněnou mozaikou počínaje, přírodním kamenem konče. Zdánlivě malé zařízení v ceně od cca 12 000 Kč, kde techniku výrobce zabudoval do minimálního prostoru, skýtá o to větší potěšení pro tělo i duši.

Vířivka s MP3 přehrávačem

Dobrým řešením pro prevenci bolestí pohybového ústrojí se může stát vířivka, jejíž masážní trysky a příjemně teplá voda láká k relaxaci. Ostatně venkovní i vnitřní vířivky se již trvale usadily na našem trhu. Díky příznivé ceně, průměrně od zhruba 9000 Kč, si je může dopřát čím dál více domácností. Samozřejmě existují i vířivky pro jednotlivé části těla, jež jsou levnější. Každopádně i zde se technologie vyvíjí kupředu a v současnosti existují luxusní vany se zabudovanou stanicí pro iPod, vstup pro MP3 přehrávač, rádio, či CD přehrávač. Stereo systém v tomto případě obsahuje voděodolné reproduktory a k některým modelům se dodává i vodotěsné dálkové ovládání pro zvýšení komfortu. Poslech příjemné hudby ale určitě osvěží samotnou koupel.

Řídící panel zajistí teplotu bazénu

Podobné služby však poskytují i některé exkluzivní venkovní bazény doplněné o elektronický řídící panel. Ten umožňuje nastavení teploty vody či spouštění různých druhů masáže. Jeho uvedení do provozu nemůže být snazší, stačí jej napojit na přípojku elektrického proudu, vody a odpadu a skočit do vln. V tomto případě ale do peněženky sáhneme nejhlouběji, částka se pohybuje v řádu statisíců. Ale investice se určitě vrátí. Minimálně v podobě spokojenosti celé rodiny.

Pozor na výběr

Při výběru zmíněných zařízení se řídíme především jejich kvalitou a funkčností. Solidní firma by vám měla nabídnout nejen projektové řešení, ale i následnou instalaci či stavbu. A rovněž by měla respektovat vaše finanční i prostorové možnosti. Určitě se ale nevyplácí sáhnout po nejlacinější nabídce. Protože čím lepší wellness si doma zařídíte, tím déle vám bude dobře sloužit.

Článek vám v rámci exkluzivního partnerství přináší server Living.cz, přední český online magazín zaměřený na bydlení, dům a zahradu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here