Embraer Legacy 600: vlastní sídlo v oblacích

0
2385

Naše demokracie přináší svobodu slova i pohybu, ale už se o svobodu pohybu nikterak nestará. Na silnicích nevalné kvality je stále plno a o rychlosti přepravy tímto způsobem nemůže být ani řeč, klasické aerolinie požadují odbavení pár hodin před odletem a jistota dosažení cílové stanice je taky velmi nízká. I proto se nejen nad českými luhy a háji stále více prosazuje soukromá letecká doprava.

Ze stejného důvodu na všechny evropské trhy rychle proniká společnost Embraer – v našem jazyce vyjádřeno jako dědictví či odkaz, ale podstatné je související slovní spojení, embraer of freedom – dědictví svobody. 20 tisíc zaměstnanců brazilského výrobce skloubilo do Legacy 600 kombinaci pohodlné osobní přepravy a dálkových letů. Dostupnost tohoto letadla znamená jistotu naprosté a bezmezné svobody, božské svobody. S tímto letadlem se totiž dostanete z Londýna až do Dubaje nebo na druhou stranu světa do New Yorku, a to bez zbytečných mezipřistání pro tankování. O tuto jistotu se postarají nádrže s kapacitou 10 264 litrů leteckého paliva – 8 tun paliva pro 16 tunové letadlo! Při naplnění je palivo všude, v křídlech, pod hlavní palubou, v zadní části trupu…

S Legacy 600 se cestuje ve 12,5 kilometrové výšce rychlostí 834 km/h – to představuje 0,8 Machu. Svižný let při této rychlosti poskytují za plného tahu motory legendární značky a spolehlivé klasiky Rolls-Royce. Nejen samotné motory, ale i ostatní technika vykazuje nadprůměrnou spolehlivost a firma Embraer garantuje jistotu letového provozu. Toto letadlo nebude trávit nekonečné hodiny u techniků v hangáru, dokazují to i prodané kusy. Přes 70 letadel řady Legacy 600 létá pravidelně po světě a spolehlivost se zatím numericky vyjadřuje na neuvěřitelných 99,7%.

Inspirující a motivující obrazy a plakáty od Dreamlife…

Toto letadlo může být vším na co si vzpomenete, snad jen ne družkou či ženou. Partner pro obchodní výlety, neutrální a klidná kancelář, příjemný cestovatel i zprostředkovatel domácí pohody. Jiné návrhy? Legacy pojme pohodlně 16 cestujících a k tomu tři členy tvořící posádku, zajistí bezdrátové připojení k internetu přes WiFi i zprostředkuje zábavu na dvou LCD monitorech. Díky nadprůměrným rozměrům interiéru se může v tomto soukromém jetu pohybovat bez omezení většina lidí, a to vůbec není v oblasti soukromé letecké přepravy pravidlem. Cestující však moc nezbytných pohybů vykonávat nemusí, nejenže se ze šestnácti sedadel dá vytvořit několik pohovek, ale při stavbě takového letadla se automaticky počítá i s letuškou.

A nejen zevnitř navozuje Legacy příjemné pocity a lehké chvění, důstojnost a nadhled vyzařuje na okolí kdekoliv se objeví, ladné aerodynamické křivky doplněné o pozornost strhující zahnutí konců křídel působí velmi odměřeně. A současně efektivně, nový trend zahnutých konců křídel, tzv. “winglets”, výrazně potlačuje interferenční odpor a také působí marketingově. Tento obchodní soukromý letoun má ale svou auru, má svůj smysl a jen pocítit dotyk tohoto výsledku lidské inteligence a schopností je něčím neopakovatelným. Pozemský výtvor pro nadpozemské zážitky. Závěrem tedy cena těchto zážitků a vzdušné svobody, na katalogové cenovce Legacy 600 byste si přečetli 24,7 miliónů dolarů, v české měně si připravte více jak půl miliardy korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here