Fascinace: Znovuzrození značky Fabergé

0
1288

Fabergé se svou novou kolekcí přívěsků, které symbolizují příchod nového života, přivítal letošní dlouho očekávané jaro po nekonečné a kruté zimě v Rusku. Kolekce slibuje skvělou řemeslnou práci plnou kreativity, luxusu a odkazu na dědictví, které připomíná poslední roky ruské monarchie.

Celý příběh začíná již v době Alexandra III. v roce 1885. Tehdy car Alexandr potřeboval originální dárek pro carevnu Marii Fjodovornu k velké příležitosti Velikonoc. Nakonec byl pro tento nelehký úkol vybrán právě zlatník Peter Carl Fabergé. Vytvořil netradiční královský šperk ve tvaru velikonočního vajíčka. Hlavní překvapení se ale ukrývalo uvnitř. Skrývala se zde zlatá slepička.Vajíčko bylo také celé ze zlata a pokryté emailem.

Práce se mimořádně zdařila a carevna byla krásou kouzelného vajíčka s překvapením velmi nadšena. Od té doby Fabergé vyráběl každý rok jedno vajíčko přímo na přání carské rodiny. Každý rok se ve vajíčku ukrývalo jiné překvapení. Byly zde k vidění podoby slepičky, kohoutka, květiny, koně, a dokonce i miniatury kočáru samotné carevny. Konec krásné tradice bohužel nastal zanedlouho. V roce 1917 skončila ruská monarchie a s ní i práce Fabergého.

V roce 1989 převzala značku Fabergé firma Viktor Mayer i s využitím původních technologií. Viktor Mayer má podobně bohatou minulost jako Fabergé, a tak se dal předpokládat nový začátek kouzelných vajíček. Současná kolekce vajíčkových přívěsků je věnována právě odkazu samotného Fabergého.

Hlavní akcionář značky Fabergé Brian Gilbertson bere novou kolekci jako znovuzrození tohoto jména a znovuuvedení značky na mezinárodní trh. Plány do budoucna jsou jasné. Fabergé jako klenotnická firma s bohatou a unikátní historií se má dostat mezi přední světové značky. Můžeme se tedy těšit i na další a určitě odvážnější kroky ze strany Fabergé.

Nová kolekce The Les Fameux de Faberge přináší sérii dvanácti velmi vzácných a luxusních přívěsků ve tvaru vajíček. Přívěsky jsou vyrobeny z lehkého titanu. Povrch je vykládaný diamanty a dalšími drahými kameny. Nejdražší exemplář se jmenuje Diaghilev, jehož cena se díky kruhovým diamantům a rubínům vyšplhala až na částku 600 000 dolarů.

Celá kolekce luxusních přívěsků je právě k vidění ve Fabergé Boutique v Ženevě až do 21. srpna. Neváhejte a zajeďte se podívat na krásná vejce s ruskými kořeny, takový unikát uvidíte jen málokde.

Také můžete vybírat z další kolekce Les Frissons de Fabergé, která by měla být již nyní k dispozici po celém světě za přijatelnější ceny. Vžijte se do luxusu ruské carevny a nechte se ozdobit klasickými šperky ve tvaru vajíčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here