Meduse Pipes: luxus a kreativita

3
1878

Není tomu dlouho, co vznikla značka Meduse Design s myšlenkou produkce kvalitních, inovativních a designově svěžích výrobků s puncem exklusivity. Sešlo se několik mladých designerů a řemeslníků, dali hlavy a ruce dohromady a vznikla kolekce Meduse Pipes – kolekce luxusních vodních dýmek, které vždy nabízí něco navíc.

Vodní dýmky Meduse Pipes zaujmou už jen zpracováním a působivými tvary, tvůrci skloubili dohromady hned několik tradičních řemesel zahrnující umělecké kovářství nebo ručně foukané sklo „Bohemia crystal“. Ačkoliv se většinou k výrobě těch nejlepších tradičních arabských dýmek rovněž používá české foukané sklo, za kolekcí Meduse Pipes tentokráte stojí česká firma.

Kolekce Meduse Pipes navazuje na tradici arabské Sishy, přínáší však evoluci, snad až revoluci, této oblasti. Dýmky obrací naruby, přizpůsobuje je místu použití nebo také charakteru osobnosti uživatele: „Odvážná kolekce Meduse Pipes prolomila pět století zakonzervované monotónní podoby arabských vodních dýmek, aby nabídla dnešnímu člověku možnost nejen intenzivně relaxovat, ale také nechat se unést mimořádným estetickým zážitkem,“ hodnotí svou práci autoři, a nelze jim oponovat. Na dýmkách je naprosto zjevný důraz na design i důmyslnost realizace s citem pro detail.

Kolekce Meduse Pipes je rozdělena do dvou základních designových linií: Craft Collection a Portable Collection. Craft Collection tvoří čtyři základní modely vodních dýmek, které získaly do vínku organické tvary inspirované podmořským světem. Každý kus je sám o sobě originálem, a to nejen díky precizní ruční řemeslné produkci, ale i připojením technických novinek do dýmek. Modely Mirage a Mirage Grande jsou doplněny dokonce o speciální LED moduly, které je mění i v interaktivní svítidla. Jednoduše si dálkovým ovládáním zvolíte jakoukouliv barvu nebo odstín a vytvoříte tak originální a podmanivou atmosféru v kterémkoliv interiéru. Společně s dýmkami Brute a Noble pak přináší neuvěřitelné zážitky při pohledu na vizuální efekty a procesy odehrávající se v útrobách dýmky.

Portable Collection představuje odlišnou stranu mince. Modely řady Sniper jsou koncipovány jako nerozbitné cestovní dýmky, které obstojí i v extrémních podmínkách. Dokonale tak spojují komfortní kouření vodní dýmky s možností přesunu kamkoliv do terénu. Její extravagantní futuristický design vychází z industriálních prvků, minimalistických tendencí a elegance ušlechtilé nerezové oceli. Ta je pečlivě zpracována současnými nejvyššími hi-tech výrobními postupy.

Obě designové linie exklusivních dýmek Meduse Pipes mají zjevně společné jmenovatele, které nechávají konkurenci daleko za sebou. Rozhodně mezi ně patří stoprocentní funkčnost a nekompromisní kvalita provedení, překvapivá inovativní řešení zvyšující komfort a zjevně i nadčasový design, který na rozdíl od arabských dýmek promlouvá současným vizuálním jazykem. O tomto faktu vypovídá i obrovský zájem o dýmky nejen u nás, ale také v zahraničí. Meduse Pipes se dostávají do obchodů po celé Evropě, ale i do Ruska. Zástupci firmy nyní jednají i v Dubaji, přecejen všichni jsou zvědaví jak nové exkluzivní dýmky přijme arabský svět, původní monopol na výrobu i užívání dýmek.

Fotky všech modelů a tvarů dýmek najdete zde
Ceny dýmek
, historii, fotoreportáže najdete zde
Veškeré informace najdete na stránkách výrobce.

Na příští rok nachystala firma další dvě exklusivní kolekce: limitovanou sérii kovaných interiérových doplňků Pulsare a kolekci luxusních aroma lamp Brilliance. Více informací naleznete na  www.medusedesign.com

3 KOMENTÁŘE

  1. tak by mě zajímalo kde se da jí koupit a hlavně za kolik??
    díky za odpovědi…

  2. Meduse pipes je skupina mladejch zhulenců, věčně bez peněz, kteří prorazí tak leda do prd….

Comments are closed.