Šílený Jim Carrey: Prosmějte se k úspěchu

1
2338
Jim Carrey, světoznámý komik a herec, započal své bláznivé bytí na povrchu zemském 17.1.1962 v Ontariu, Kanadě. Dnes je držitelem dvou zlatých globů (za filmy Muž na měsíci a Truman show) a současně rekordmanem v počtu získaných cen MTV Movie Awards, kde stanul na podiu devětkrát. Člověk, který pojem extrovert vyšvihl o třídu výš. Učitelka na škole s malým Jimem dokonce uzavřela dohodu, že pokud vydrží hodinu nepromluvit, může poté za odměnu bavit své spolužáky. Takže už jako malý tušil, kam se bude jeho život ubírat. Jeho nadání bylo zjevné. A Jim Carrey jej úspěšně ždíme na maximum!
 Jeho zbraní je výjimečná schopnost kreslit úsměvy napříč tvářemi diváků. Co Jim Carrey dokáže se svým obličejem a celým tělem, aby lidi pobavil, je až neuvěřitelné (shlédněte přiložené video na konci článku). Musí mít tvář z rozpuštěného želé a tělo z kvalitní gumy! Jiné vysvětlení snad nikoho ani nenapadne, pochopitelně s jistou nadsázkou. Tělo produktem gumárenského průmyslu, v duši zábavní centrum. Kombinace, která často demoluje bránice všech.
O strmém úspěchu po filmu Maska by někdo mohl hovořit jako o tzv. úspěchu přes noc. Jim Carrey je však dalším důkazem z řad úspěšných, který ztělesňuje opak. Žádná sláva přes noc. Úspěch se dostavil, až když se několik let dřiny setkalo s jedinou příležitostí. Už jako mladý kluk totiž trávil několik hodin denně před svým zrcadlem a cvičil. V pět hodin ráno nebo klidně i ve dvě hodiny v noci. Na tom nezáleželo. Viděl sám sebe jako komika a neústupně se o tom snažil přesvědčit i svůj odraz v zrcadle. „Když je sen dostatečně veliký, na faktech nezáleží.“
 A zde nám Jim Carrey uděluje hned dvě velmi důležité lekce. Zaprvé – poznejte svůj talent, objevte v sobě svůj zlatý důl, něco, v čem vynikáte a co je pro vás snazší než pro ostatní (totéž nám zde radí i mladičký milionář Farrah Gray). A zadruhé – denně trénujte a trénujte! Zlepšujte se! I Carrey musel na cestě ke slávě čelit mnoha problémům a nepřízním osudu. V určité době, po řadě malých rolí, si musel dokonce vzít dva roky volno, kvůli mizivé sebedůvěře. Přesto na sobě dál pracoval a zůstal věrný svému zrcadlu.
 Sen o hvězdné budoucnosti hořel dál. Chtěl uplatnit svoji výjimečnost a nadobro se rozhodl, že otěže osudu uchopí do svých rukou. (Jděte ve stopách Jima Carreyho s naším článkem o rozhodnutí.) Byl přesvědčen o svém komediálním nadání, vytrval nezbytně dlouho, až nakonec přišla první velká příležitost – vstupenka do světa úspěšných – hlavní role ve filmu Ace Ventura, zvířecí detektiv. Trefa do černého! Zde se mohl projevit naprosto bizarním způsobem, který je mu tolik vlastní. Film se stal kasovním trhákem a vystřelil jej k superhvězdné kariéře. Hodiny každodenního cvičení se královsky vyplatili. Dnes má na kontě desítky filmů a sklízí chválu z úst kritiků i nadšení z tváří diváků. Na co však můžeme jako Češi být opravdu hrdí je spolupráce Jima Carreyho s Milošem Formanem, režisérem veleúspěšného snímku Muž na měsíci. Carreyho druhý zlatý glob za tuto roli křičí dostatečně hlasitě!
 Dnes usměvavý Kanaďan zpětně vzpomíná: „Pamatuji si jak jsem v těžkých časech sedával na okraji kopce nad Los Angeles a představoval si, že jsem filmovou hvězdou. V ruce jsem svíral šek, který jsem si sám vyrobil, šek na deset milionů dolarů. Připomínal mi moji slibnou budoucnost. Přátelé, sny se plní – my je plníme!“ Pročtěte si prosím zvýrazněnou větu ještě jednou. Je totiž zajímavé, že o nemnoho let později podepsal Jim Carrey smlouvu na více než deset milionů dolarů na hlavní roli ve filmu Maska. A datum? Téměř se shodovalo s datem, které si napsal na svůj vyrobený šek! Po tom, co jste se právě dozvěděli, vypíšete si i vy vlastní šek?
 Jim Carrey patří mezi současnou špičku komiků i herců všeobecně. Na jedné straně natáčí komedie pro skalní fanoušky a na straně druhé se nyní pouští do vážnějších rolí pro náročnější publikum, čímž úspěšně dokazuje, že není jen šašek, ale také kvalitní herec se vším všudy. A tak příběh úspěšného muže, který rozesmál Hollywood, pokračuje…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here