Farrah Gray: Tři otázky k milionovému bohatství

8
2479

Na vizitce má napsáno Dr. Farrah Gray, a přestože mu je teprve dvaadvacet let (*9. září 1984), už patnáct let naleznete pod jeho jménem zkratku CEO, v českém jazyce výkonný ředitel společnosti. I přes fakt jasného mládí a věku, kdy chlapci teprve objevují úskalí dospělého života, je již sedm let milionářem. „Můj příběh, ačkoliv unikátní, se neliší mnoho od ostatních, kteří začali s pouhým snem naplněným čirým odhodláním. Věřím, že tento můj příběh vám připomene dětskou mysl v každém z vás, která věří, že možné je cokoliv,“ komentuje svůj velmi krátký životopis nejmladší afroamerický dolarový milionář.

Vše začínalo myšlenkou pomoci vlastní nemocné matce, která mu byla svou nekonečnou pílí vzorem. Když bylo Farrahovi šest let, podle vlastních slov nikdy nevěděl, zda jeho matka v noci opravdu spala nebo stále pracovala – byla totiž vzhůru, když šel spát i když vstával. Toto jej fascinovalo a poté, co utrpěla srdeční příhodu se mladý Farrah rozhodl rodině pomoci. Začínal s podomním prodejem, kdy se snažil prodávat vyzdobené kameny, které našel na ulici, později přešel na prodej tělového mléka. Po třech letech zkušeností s lidmi a komunikací založil svou první organizaci, a to Městský sousedský ekonomický klub. Kontaktoval místní obchodníky, kteří se stali sponzory jeho organizace a díky němu se tak mohl každý z jeho okolí ekonomicky vzdělávat. Jako devítiletý kluk afroamerického původu v začátcích zažíval více neúspěchů než úspěchů, ale vždy, když jej někdo se sponzorstvím odmítl, žádal o pět dalších kontaktů, kdo by na jeho organizaci mohl přispět.

Velmi záhy se rodina stěhovala z Jižní části Chicaga na západ za lepším podnebím s ohledem na nemocnou matku a Farrah změnil pole působnosti, opět díky svým komunikačním zkušenostem i znalostem zaujal schopností projevu jako host lokální talkshow. Stále to vypadá, že tu píšeme o dospělé osobě, malému chlapci nyní již sice bylo více, ale stále byl jedenáctiletým hochem! Avšak po první vystoupení okouzlil natolik, že se stal spolu-moderátorem pořadu, v Las Vegas o něj dokonce zájemci začali soupeřit a nabízeli mu za vystoupení vyšší a vyšší částky. Tím nadobro skončil přerod chlapce v muže a také rodinné finanční potíže.

Těžko říct, jestli byl Farrah již v pubertálním věku, ale ve svých čtrnácti letech se rozhodl věnovat se činnosti, která ho bavila ze všeho nejvíce, a tím bylo překvapivě vaření. Zakládá tak po důkladném studování kuchařek a knih o marketingu společnost Farr-Out Foods zaměřenou na mladé konzumenty. Těžko nyní sami definujeme, co bylo klíčem k úspěchu, to necháme na Farrahovi, ale ve finále se mu podařilo tuto společnost po dvou letech fungování zhodnotit prodejem za více než zmiňovaný milion dolarů! Americký, afroamerický sen tak pokračuje! Stále nezletilý Farrah roste dále a je stále žádanějším člověkem, na konzultaci otázek drobného podnikání si ho zve dokonce samotné ministerstvo obchodu. Neuvěřitelné!

V současné době, ve svých dvaadvaceti letech, dokázal Farrah Gray více než mnoho ostatních za celý život. Od svého prvního interview, kdy mu bylo jedenáct, se již objevil ve všech známých amerických médiích a jeho cena za vystoupení s vlastní řečí se cení na pět až deset tisíc dolarů. Vydal také knihu osobního růstu Reallionaire, která se stala bestsellerem dané kategorie v roce 2005 a svého času ji podpořil i bývalý prezident USA Bill Clinton. Od dvaceti let se nyní vytrvale věnuje nové profesi realitního investora, je nejmladším členem obchodní realitní asociace a sloupkařem ve vlastním nakladatelství. Mimo jiné, aby nevznikla pochybnost o doktorském titulu z úvodu článku, v dubnu roku 2007 získal Farrah Gray, který má více než 15 miliónů pravidelných čtenářů, čestný doktorát z Allen University v oboru humanitní literatury.

A stále vám hlavou vrtá, co je základem jeho úspěchu? Jak si vysvětlit toto splnění veškerých lidských snů, aniž by se jednalo pouze o nadnesený hollywoodský film? Farrah propaguje velmi aktivně myšlenku rozšiřování vlastního bohatství a doporučuje ostatním stejný přístup. Pohodlí a zajištěnost je totiž podle něj největším nepřítelem dosažení vlastních snů. „Pevně věřím, že v životě jsou dva důležité milníky – den kdy se narodíte a den, kdy naleznete oblast, ve které vynikáte,“ komentuje svůj přístup Gray a radí: „Ptejte se sami sebe na tři podstatné otázky. Co je pro mne snazší než pro ostatní? Jakou práci byste vydrželi dělat celý život i bez mzdy? A čím mohu být světu užitečný?

8 KOMENTÁŘE

  1. zajimalo by me jestli se ta jeho kniha taky vydava v cestine nebo jestli se to planuje:-) nemate o tom nejakou informaci ?? 😉
    diky

  2. Dobrý den, tak o vydání českého překladu nic nevíme a ani na českém internetu není žádná zmínka. Nemluvě o tom, že v naší zemi se o Dr. Farrahu Grayovi zatím vůbec nepsalo. Až budeme komunikovat s nakladatelstvím, zkusíme jim to navrhnout, když už známe prvního zájemce 😉 Mějte se skvěle a příjemný nový týden! S pozdravem TN, šéfredaktor

  3. jj me taky:o)) ale pokladas si stejnou otazku jako ja 😀 dneska lidi usinaji na vavrinech oproti nemu 😀
    bohuzel u nas v CR neni vubec znamej nebyt tyhle stranky tak o nem nevim 🙂

  4. Knihu mám na prodej, originál z US, použitá. Cena 150 + poštovné (dobírka 70, převodem 35)
    Případně: odehnalpetr(a)gmail.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here