Rok 2050: Panoramatické cestování přichází!

0
1656

Jen si to zkusme představit – létání za obchodem je pro nás od roku 2050 něco jako dovolená. Nastoupíme do luxusního letadla, kde si můžeme vybrat rovnou ze tří řad sedadel, pohodlně se usadíme a dobrodružství právě začíná! Celé prosklené letadlo nám předvede zemský povrch i atmosféru, jak jsme je dosud neviděli. Ze všech stran bude k vidění něco jiného, nového a i hvězdnému nebi budeme zase o kousek blíž.

A tohle opravdu není utopie, ale poměrně blízká budoucnost, jak ji představil Charles Champion, výkonný viceprezident Airbus, na odhalení kabiny v Královské observatoři v Greenwich v Londýně. V plánu je také dosáhnout revolučního designu, luxusního vybavení i maximálního komfortu pro cestující.

Tudíž v případě, že vás po chvilce přestanou bavit okouzlující panoramata naší země, můžete si odskočit za zábavou a vyzkoušet připravené interaktivní hry, jako je golf (ano, golfové kurty na palubě letadla, přesně tak!), anebo do relaxační zóny, kde nebudete nikým rušeni. Cestovatelé v roce 2050 budou, podle Charlese Championa, očekávat bezproblémové a pohodlné cestování s ohledem na životní prostředí, což je další výzva, kterou má budoucí airbus splňovat.

Samozřejmě, podobné panoramatické cestování se týká spíše generace po nás, našich dětí a vnuků. Pokud se však něčeho podobného dožijeme, čeká nás krásné cestování při důchodu. Cestování bez spěchu, bez starostí a stresu. Určitě si tak dokážeme více vychutnat objevování nových koutů, míst i přírody.

Ať už bude budoucnost leteckého průmyslu jakákoli, máme se jistě na co těšit. Možná je tato verze a plán nového letounu jen dosavadní a časem přijdou ještě další obměny, inovace a nápady. Tedy za předpokladu, že Mayové nakonec vskutku neměli pravdu a nepřijde dřív konec světa…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here