Aukční fascinace: Nejdražší lahev piva a šaty Audrey Hepburn

0
1537

Smith podle všeho našel 6 částečně ohořených lahví a džbánek. Později je rozdal svým kolegům jako suvenýry. Dnes se přesně neví, kde lahve jsou. Záznamy uvádí pouze osud dvou z nich – Smith jednu v roce 1977 věnoval pivovaru Lowenbrau, kde zůstala dodnes. Tu druhou si nechal i s džbánkem, který nese logo Deutsche Zeppelin Reedrei. Oba předměty nesou jasné známky požáru a jsou doložené potvrzením o pravosti.

Zaměstnanec britské aukční síně Henry Aldridge and Sons prohlásil, že se opravdu jedná o nejdražší lahev piva, která se kdy prodala. Obsah lahve je však pochopitelně nepoživatelný. Aukční síň se specializuje na dražby předmětů z různých katastrov, uspořádala například nejrozsáhlejší aukci věcí vyzvednutých z Titanicu.

Další zajímavá aukce je zatím ve stádiu příprav. Bude se týkat rozsáhlé sbírky oblečení světově proslulé herečky Audrey Hepburn, jejíž styl nepřestává inspirovat celý svět ani 16 let po její smrti. Celkem 36 různých kousků oblečení a doplňků z období 50. a 60. let bude vydraženo 8. prosince v Londýně.

Kupující se mohou těšit například na černé večerní šaty od Givenchy, které se objevily i ve filmu Paříž, když to hoří z roku 1962. Cena se odhaduje na 10 až 15 000 dolarů. Dražit se budou i koktejlky z filmu Jak ukrást Venuši, jejichž cena má být podle odhadu ještě vyšší, a to 15 až 20 000 dolarů. Dočkáte se i saténových svatebních šatů určených pro plánovaný sňatek s Jamesem Hansonem, k němuž však nikdy nedošlo. Nejzajímavější kusy budou vystaveny v aukčních síních Sotheby’s v New Yorku (21.-22. listopadu) a v Paříži (1.-2. prosince).

Polovina výtěžku z aukce poputuje nadaci Audrey Hepburn Children’s Fund, která podporuje mnoho světových organizací zaměřených na všestrannou pomoc dětem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here