Rolls-Royce Phantom: Najděte lepší!

0
1715

Touha postavit nejlepší automobil na světě byla tak velkou hnací silou pro inženýry a designéry v Rolls-Royce, že vznikla celá rodina úžasných vozů. Dnes se pod označením Phantom ukrývají celkem čtyři luxusní káry – klasický Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé a Phantom Coupé. Všechny modely byly tvořeny s tou největší láskou k řemeslu a bez jakýchkoliv kompromisů.

Už když se rodil první základní model ze známé rodiny Phantomů, bylo jasné, jakým směrem chce Rolls-Royce vykročit. Rolls-Royce Phantom byl navržen speciálně tak, aby bylo snadné poznat jeho charakteristické tvary i z jiného pohledu, než jak lze vidět notoricky známou mřížku a nad ní stojící sošku Spirit od Ecstasy. Model Phantom má jasně představovat současnou filozofii značky Rolls-Royce.

Letošní rok je pro Rolls-Royce skutečnou oslavou. Stoleté výročí jejich tajemné sošky, kterou již v roce 1911 vytvořil sochař Charles Sykes, bylo oslaveno ve velkém stylu a Phantom u toho rozhodně nemohl chybět. Na počest stoleté Spirit of Ecstasy byla vytvořena mimořádná sbírka Phantomů v počtu přesně sta kusů.

Každý Phantom je originálním kouskem a skrývá v sobě jedinečného ducha. Rolls-Royce se může spokojit pouze s dokonalým provedením, a to je také zaručeno díky jeho bezkonkurenčním inženýrům a designérům.

Rolls-Royce se snaží držet krok s módou, a proto se odhodlal i k trochu odvážnějšímu modelu, než jsme zvyklí. Phantom Drophead Coupé se rozhodně nedá zařadit do kategorie klasického formálního designu Rolls-Royce, i když jsou zachovány charakteristické prvky. Výsledkem je temperamentní romantický model, který se pyšní úžasným výkonem.

U modelu Phantom Coupé je znát důraz na detail. Tento model je určený pro skutečné automobilové nadšence. Klasický design, síla a elegance, to je Coupé z rodiny Phantom. Při první projížďce vás uchvátí jeho sportovní zaměření a neodolatelný půvab. Díky elektronice je zde dokonalé souznění auta s řidičem. Jak říká designér Ian Cameron, Phantom je pro zákazníka vždy překvapením a tvar karoserie Coupé ji ještě zvýrazňuje.

Někdo miluje rychlost, někdo dokonalý design, někdo si potrpí na kvalitu. Každý má svého favorita mezi automobily. Rolls-Royce je ale legendou, které nezle vytknout nic. Jeho Phantom je exkluzivním modelem, který potvrzuje přes sto let tvrdé práce, která ani dnes nemá skutečnou konkurenci.

Phantom v několika variacích a stále je to ten úžasný Rolls, na kterého jsme zvyklí. Nelze se za ním neotočit, je svůdný, okouzlující a stále má co nabídnout. Zkuste najít lepší, ale nebude to snadné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here