Robert Rohm: Farmáři nikdy nic nevypěstují!

1
1547
Lístky na jedinečnou událost si můžete objednat v našem systému Dreambay.cz, Roberta Rohma jsme vám představili nedávno, nechejte se od něj seznámit s efektivní metodou DISC. Budeme se na vás společně s Robertem těšit!
Nikoho asi nepřekvapí, že Robert Rohm miluje zeleninu. Stejně jako mnoho dalších úspěšných osobností moc dobře ví, jak je zdravý životní styl důležitou složkou úspěchu a z povahy jeho profese jde samozřejmě vzorem. I když svou zálibu přikládá zejména dětství, stále od něj uslyšíte: „Není nic lepšího než talíř čerstvé zeleniny přímo ze zahrady.“
Ale nebojte se, nebudeme se pozastavovat nad stravovacími návyky osobností, nosná myšlenka přesto se zeleninou souvisí, jak už napověděl nadpis. Robert pokračuje… často rád zastaví u silnice, kde farmáři prodávají ovoce a zeleninu, aby si nakoupil vše čerstvé. „Pokud se ale zastavíte a zamyslíte, farmáři nikdy nic vlastně nevypěstují,“ začíná Robert Rohm a vysvětluje: „Neříkám to proto, že by neměli ty schopnosti, to vůbec ne. Ale všimli jste si, že v silách farmáře je pouze připravit půdu a zasít? Už nepřesvědčí rostlinu, aby rostla! Zasejí a mohou se pouze modlit za slunce a déšť, aby rostlina vzklíčila a vyrostla.“
Hraje si Robert Rohm jen se slovíčky nebo už cítíte myšlenku v pozadí těchto úvah? „Sice farmáři nemají tu možnost vypěstovat rostlinu, ale maximálně ovlivňují, co jim na polích vyroste. Pokud chtějí obilí, připraví půdu pro tuto plodinu a zasejí obilí, stejně se zachovají, chtějí-li melouny, rajčata, mrkev, nebo cokoliv jiného. Jak vidíte, farmáři jsou chytří. Vědí, že přestože nemohou nic napřímo vypěstovat, mohou svými schopnostmi a úsilím ovlivnit, co na polích vyroste. A vědí, že jejich práce se odrazí v dobré sklizni.“
Není potřeba být génius, abychom viděli krásný odraz farmaření v našich každodenních životech. Stejně jako sami málokdy můžeme něco změnit nebo vytvořit, můžeme pozitivně cokoliv ovlivnit, aby se tak stalo. „A stejně jako farmáři i my můžeme zasadit přívětivost, lásku, důvěru, disciplínu, organizovanost a mnoho dalšího. Pokud tyto semínka zasejeme a dáme jim čas a péči, aby vyrostly, uvidíme, že se naše úsilí bohatě vyplatí.“ Tak co říkáte? A teď si představte pravý opak, že bychom jen věřili a doufali, že vše bude v pořádku a vše bude samo fungovat, a nezasadili bychom svá semínka, nedali jim svou péči… mohli bychom vinit pouze sami sebe, že nemáme co sklízet! Co kdyby se stejně zachoval farmář? Taky by neměl co sklízet.
„Výzva, které denně farmáři i my sami čelíme, je nazývána trpělivostí,“ vysvětluje Robert Rohm: „Často velmi spěcháme, abychom rychle viděli ovoce naší práce, a přitom všichni víme, že ovoce také potřebuje čas. A to, i přestože naše semínka byly naprosto přesná a vhodná, vliv času nemůžeme urychlit.“
Paralela, kterou Robert Rohm nabízí, nemá ukázat, že by snad farmáři nic neprodukovali nebo málo pracovali, naopak jak sám Robert poznamenává, moc dobře ví a zná farmářskou práci, která je náročná. Ale má poukázat a připomenout nám, že stejně jako farmář neurychlí růst své sklizně a nemůže sklidit předčasně, ani my nic neuspíšíme…
„Takže ať už pěstujete ovoce nebo zeleninu, vychováváte děti, pracujete na zasnoubení či svatbě, anebo na dobrých vztazích se svými kolegy, buďte těmi, kdo sazí ty dobrá semínka. Buďte těmi, kteří na ně mají dobrý vliv a podporují je, aby klíčily a rostly, a tedy buďte těmi, kteří bohatou úrodu z těchto semínek sklidí. Farmářům se taková šance každoročně vyplácí, a stejně tak se mohou naše šance vyplácet nám!“ dodává na závěr Robert Rohm.

1 komentář

  1. Opravdu moc krásný článek… V souvislosti s ním mě napadá ještě jedno krásné přirovnání a sice,že naše mysl,náš mozek je jako půda a semínko je slovo ať už pozitivní nebo negativní.Co farmář zaseje,to sklidí. Pokdu do své hlavy budeme pouštět negativní věci,staneme se negativní. Jsme farmáři svého života. Přesně tak jako řek Ježíš – nemůžeme sklízet z fíku trní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here