Naplánujte si rok 2010 s Dreamlife.cz!

3
1647
Opět je nenávratně pryč několik dní, na které se každoročně tak moc těšíme – dny strávené v kruhu rodinném, dny plné pohody, odpočinku a klidu. Ještě horší zprávou je, že opět začíná ten kolotoč dní, které pravděpodobně nebudou tak úplně klidné a pohodové – možná budou právě přesným opakem minulých dní. Často se tento kolotoč úplně zastaví zase až o následujících Vánocích…

Ještě než se ale tento kolotoč naplno roztočí, udělejte si čas na naplánování roku následujícího a uložte si společně s námi pořádně hodnotný úkol! Záměrně tyto cíle nenazývám jako předsevzetí, která mají lidé často ve zvyku – známe, jak po několika týdnech dopadnou i ta největší novoroční předsevzetí… Úkol pojmenujeme “Můj jedinečný rok 2010”. Bude to souhrn vašich snů a cílů, které tento rok toužíte dosáhnout.

Nejprve ale zhodnoťme rok 2009… Tím zjistíte, co bude asi nejpodstatnější zlepšit. Pomohu vám i několika otázkami, jejichž zodpovězení pro vás bude možná nepříjemné, ale pomůže vám uvědomit si, zda se nyní nacházíte právě tam, kde si přejete. Klidně je nemusíte číst a už vůbec je zodpovídat – uvědomte si ale, že tím zároveň říkáte rezolutní “Ne” vašemu růstu a šancím na změnu! Co pro vás tento rok znamenal? Zodpovězte si klady i zápory. Čím jste si museli projít? Ať už jde o vaše zdraví, finance, vztahy, kariéru, váš fyzický, duševní i duchovní život… Posunuli jste se v těchto ohledech života směrem kupředu? Splnili jste cíle, které jste si před rokem, přesně touto dobou, stanovili? Dali jste sbohem tomu monotónnímu zaměstnání, na které jste si stěžovali již o předešlých svátcích, našli si lepší, či začali podnikat? Skončili jste ten nefungující vztah, který vás akorát okrádal o sílu? Sešli jste se s těmi dlouholetými kamarády, kterým jste to již tolikrát slíbili? Pokud se vám na tyto otázky odpovídalo úplně v pohodě, pak je to pro vás skvělá zpráva! V případě, že to nešlo tak lehce a chvílemi to bylo i nepříjemné, dává vám vaše svědomí jasný signál, že něco není tak, jak má být.

Alespoň teď víte, na čem jste – víte, co se vám povedlo, ale také jakých chyb jste se dopustili. Pojměte rok 2009 jako školu a vzdělání pro rok 2010! Teď můžete začít směle plánovat rok nový. A to je přece veliká zábava. Uvědomte si, že vše, co jste nestihli v minulém roce, můžete letos napravit – už jen toto vědomí je přece nesmírně motivující! Nevěříte? Jaký čas vám zabere zřídit si permanentku do posilovny? 3 minuty? Kolik času vám vezme dát výpověď v zaměstnání? Hodinu? Zjistit, co vás baví? Dalších pár minut – odpověď na tuto otázku nosíte hluboko ve svém srdci, tudíž to není zase až takový problém to zjistit. Najít svou lásku? Měsíc, pokud budete mít opravdové štěstí. Možná déle. Nic se ale neděje, máte na to celý rok! Nebo co takhle počkat, aby si váš vysněný partner našel vás…? Vy se mezitím staňte člověkem, který žije svůj sen. Pokud budete jednat podle vašich hodnot a dělat, co vás naplňuje, budete vždy růst! A pokud to budete dělat stále, růst již nepřestanete.

A konečně: Kým si přejete být na konci roku 2010? Co v tomto roce si přejete prožít? Vezměte si papír a sepište na něj vše, co vás napadne a vše, co si přejete mít nebo být na konci tohoto roku. Pište tam vše, ačkoliv vám to přijde nereálné – nechť vám je tato skutečnost úplně ukradená! To není vůbec podstatné. I když netušíte, jak toho docílit. Vše je možné! Věřte, že pokud se budete snažit, věřit tomuto úkolu a dáte do něj své srdce, vaše vynalézavá mysl nalezne reálná řešení a na konci roku budete tím člověkem, jehož popis je na papíře! Váš fyzický život je jako zrcadlo vašeho duševního života… Začněte žít duševně v tomto novém světě a váš fyzický se náhle začne měnit. Zrcadlo vždy ukazuje 2 stejné obrazy, pamatujte na to!

S klidným srdcem na papír napište i tu vaší vysněnou dovolenou v Dubaji – tím k jejímu uskutečnění uděláte mílový krok! Váš nový Mercedes se již také nemůže dočkat, až bude stát u vás v garáži. A co když úplně stejný úkol teď provádí i vaše životní láska? Co když právě tento úkol vás k sobě přiblíží…? Možné je naprosto vše! Proto tento úkol vezměte opravdu zodpovědně a nezapomeňte ani na maličkosti ze všech oblastí vašeho žití – například v podobě 1000 úsměvů, které vám budou lidmi opětovány! Co konkrétně si přejete vy?

Pamatujte, že pokud se vám podaří prožít úspěšně tento rok, ten minulý už bude dávno pasé! Už nebude vůbec aktuální. Po všech vašich napáchaných chybách nebude ani vidu, ani slechu! Jednoduše ho přepíšete letošním rokem… Tudíž nevěšte hlavu, pokud jste v minulém roce mnohokrát prohráli. Zvedněte hlavu a postavte se tváří v tvář roku letošnímu a zvítězte v něm!

3 KOMENTÁŘE

  1. Psal jsem sem docela obsahly pribeh ktery potvrzoval tento clanek, ale na klavesnici mi spadla sesivacka a zmacka tlacitko ktere mam nastavene na zavirani aplikaci, takze jen strucne:

    At je vas rok 2010 rok jako nikdy predtim!

  2. Ze ja si tech zavazku ale dal. Hlavne to chce moc tvrdou a mravenci praci.

    Taky preji hodne uspechu v roce 2010 pro celou redakci DreamLife, ktera v posledni dobe produkuje tak skvele clanky.

  3. Tomuhle říkám luxusní článek!Sice jsem se k němu dostal až nyní,ale,musím říct,že mi dal neskutečnou sílu do tohoto roku,děkuji!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here