Relax v masážní vaně, luxus pro každý domov

0
1366

Také se těšíte, jak se po celodenní práci ponoříte do vany plné voňavé pěny? Jen tak nechat plynout myšlenky, hodit starosti za hlavu, relaxovat. A co byste řekli uvolňující masáži? Máme pro vás řešení. Tyto dvě příjemné věci – vana a masáž – jdou totiž docela dobře spojit dohromady. Co takhle si pořídit hydromasážní vanu?

Dříve byly takovéto vany spíše záležitostí rehabilitačních center. Někteří z nás možná znají klasickou vodoléčbu. Ovšem v dnešní době se již s tímto fenoménem stále častěji setkáváme i v běžných domácnostech – rodinných domech a bytech.

Princip na kterém systém hydromasážních van spočívá je takový, že z trysek umístěných na stěnách vany proudí pod tlakem voda nebo vzduch, a nebo také voda smíšená se vzduchem dohromady. Důležité je, aby byly trysky správně nasměrovány pod ostrým úhlem (nejlépe 30 až 60 stupňů). Nikdy by neměly proudit kolmo. Masáž by měla probíhat směrem k srdci. Pomocí regulátoru umístěném na okraji vany je možno si nastavit intenzitu proudění vzduchu (vody), čili tlak, jakým chceme být masírováni. Trysky mohou být zabudované přímo do vany nebo je také možno pořídit si tzv. hydromasážní panely, ty můžeme instalovat do vany či sprchového koutu až dodatečně.

Ovládání dělíme na tři typy, a to na pneumatické (je nejjednodušší a neumožňuje regulaci), elektronické (zde už si můžeme zvolit například výkon, cyklické zapínání nebo automatické vysoušení perličkového systému), avšak největší komfort poskytuje ovládání digitální. Zde už je samozřejmostí regulace teploty vody, měření teploty vody i okolního vzduchu či automatická dezinfekce. Co se týče materiálů, většinou se používá akrylát nebo laminát. Tvar vany je velice pestrý od podélných typů, přes rohové, oválné až k menším bazénkům.

Samozřejmě je potřeba zmínit pozitivní účinky takovéto masáže. Vany slouží nejen k podpoře našeho tělesného, ale i psychického zdraví. K léčebným účinkům patří především posílení imunitního systému, prohřátí organismu, zlepšení cirkulace krve, okysličení těla, zrychlení rehabilitace po různých úrazech (léčba kloubů a svalů). A dále masáž samozřejmě výrazně zlepšuje psychickou pohodu člověka, navozuje relaxaci po náročném dni a odbourává stres. Někdo může namítnout, že nějaké ležení ve vaně je pouze ztráta času. Ale opak je pravdou, věřte, že jak jednou tuto vymoženost zkusíte, už se jí nikdy nebudete chtít vzdát. A co teprve ponořit se do bublinek se svým partnerem? Takové romantické lenošení by si nechal líbit snad každý z nás.

Takže pokud jste se rozhodli pro koupi, měli byste zvážit, kolik času chcete věnovat údržbě – hlavně čištění trysek, které se během koupele zanášejí. Obzvlášť při mytí mýdlem. Ovšem je možné kvůli pohodlí investovat vyšší částku a o údržbu se postará elektronika.

A co taková radost stojí? Průměrná cena se pohybuje okolo dvaceti tisíc korun. Samozřejmě seženeme i levnější a nebo naopak výrazně dražší. Cena se může vyšplhat i na padesát tisíc korun. Obzvlášť pokud si budete přát nadstandardní doplňky jako je například vyšší počet trysek, ohřev vody, turbo přisávání, osvětlení, desinfekční zařízení či chromoterapie (což je léčba světlem, respektive barvami). Peněz ale rozhodně nelitujte. Už nikdy se nebudete muset tlačit na veřejných koupalištích vedle naprosto cizích lidí, budete si moct hydromasáž dopřát kdykoli a v pohodlí svého domova.

A na závěr ještě několik výrobců: Ravak, Vagnerplast, Polysan, Riko, Teiko, Jacuzzi, Teuco, Albatros a další. Pokud máte vysoké nároky na kvalitu a design poohlédněte se po vanách značky Hoesch, jež nabízí různé tvary, barvy i rozměry a klade důraz na vysokou kvalitu materiálu. Pro tuto firmu navrhl vanu například i Phillippe Starck – ikona francouzského designu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here