Maserati GranCabrio Fendi: Auto místo kabelky

0
1287

Ital srdcem i duší, to je nové Maserati GranCabri Fendi, které bylo připraveno k události letošního autosalonu ve Frankfurtu. Spojení dvou italských patriotů s dlouhou tradicí a smyslem pro dokonalost rozhodně nebylo špatným nápadem. Právě naopak. Když italské automobilové srdce zdobí výjimečný smysl pro módu, může to dopadnout jenom lépe než na jedničku.

Celý design Fendi má na svědomí Silvia Venturini Fendi. Už na první pohled se můžeme kochat krásným lakem s důmyslnými detaily. Barva celého vozu je velmi rafinovaná, jde o třívrstvou barvu se jménem Grigio Fiamma Fendi, které bylo dosaženo kombinací speciální tmavě šedé barvy s duhově zlatou úpravou na povrchu. Exteriér doplňují Fendi detaily v podobě žlutých lakovaných brzdových třmenů nebo loga značky – dvojitého F uprostřed dvacetipalcových kol.

Jak už jistě správně tušíte, to pravé na nás ale čeká v interiéru. Dominantní barva interiéru koresponduje s lakem, a šmrnc jí dodává dřevěné obložení Pergamena Fendi, které se táhne po celé šířce přístrojové desky, zdobí i všechny dveře a také hlavice řadící páky. Dalšími žlutými detaily jsou trojzubce, vyšité na opěrkách hlavy.

Že se jedná o Fendi interiér, rozhodně nikoho nezmate. Logo Fendi v podobě dvojitého F je vyšito ve velkém stylu i na všech sedačkách, což dodává celému interiéru elegantní šmrnc. Na sedačky tvůrci využili vysoce kvalitní materiál, který Fendi používá i na své další výrobky a módní výstřelky, jedná se o Cuoio Romano kůži z řady Selleria.

Další skvělou Fendi záležitostí je značkový set příručních zavazadel, které jsou ušity na míru přímo modelu Maserati GranCabrio Fendi. Zavazadla ve stejném designu jako celý vůz mají tu výhodu, že díky nim maximálně využijete úložný prostor, který Maserati nabízí, a navíc se samozřejmě jedná o skvělé módní doplňky.

Fendi je luxusní módní značkou, která má ve svém portfoliu samozřejmě mnohem více než jen kabelky, ale na sestrojení motoru si samozřejmě netroufá. Proto v Maserati GranCabrio Fendi najdeme stejný motor jako u  standardního GranCabria, který v sobě skrývá osmiválec o objemu 4,7 litru. Výkon motoru je 323 kW (440 koní) a točivý moment 490 Nm. Výkon je přenášen na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky.

Maserati GranCabrio Fendi je skutečně povedeným módním doplňkem, určeným výhradně pro ženy. Jakmile do něj nasednete, očaruje vás svou nekonečnou elegancí a smyslem pro dokonalost. Radost z jízdy bude skutečným požitkem, ať už pojedete na nákupy nebo na delší cestu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here