Proč si vyjasnit své hodnoty?

2
2011

Mnoho lidí na svých cílech velmi tvrdě pracuje a nakonec zjistí, že je konečný úspěch netěší ani nenaplňuje. „To je jako všechno za čím jsem šel?“ říkají si. Dojde k tomu v případě, že daný úspěch není v souladu s jejich vnitřními hodnotami. Nedopusťte, aby se to stalo i vám.jiskra Jednou z velice důležitých vlastností vůdců a lidí, kteří dosáhli největších úspěchů, je jejich naprosté přesvědčení o tom, kdo jsou, v co věří a za čím si stojí. Většina lidí má ve svých záměrech, hodnotách a myšlenkách zmatek. Kvůli tomu těkají sem tam, nedokáží se soustředit a moc toho nedokážou. „Když šplháš po žebříku úspěchu, ujistit se, že se opíráš o správnou budovu.“ S. Covey V jádru vaší osobnosti jste stavěni na vlastních prioritách a hodnotách. Ty vás dělají tím, kým jste. Nejšťastněji se cítíte, pokud děláte to, co odpovídá vašim vnitřním hodnotám a prioritám. Kupříkladu, když člověk staví svoji rodinu na první místo, nejšťastnější bude ve společnosti své rodiny. Pokud žijete v souladu s tím, co považujete za správné a pravdivé, automaticky máte ze světa i života dobrý pocit. Je tedy třeba, aby vaše cíle odpovídaly vnitřním hodnotám. Proto je vyjasnění hodnot výchozím bodem pro mimořádné úspěchy a vrcholové výkony. Musíte si promyslet a přijít na to, co je ve vašem životě opravdu důležité. Objevit své priority a hodnoty. A podle těchto hodnot si pak zorganizujte celý život. „Dělejte to, co vás baví a naplňuje, ne to co vám říkají ostatní.“ autor neznámý Pokud se v okolním světě pokusíte vést život v rozporu s hodnotami ve vašem nitru, to povede akorát ke stresu, negativitě, nespokojenosti, pesimismu nebo až ke zlobě a frustraci. Vaší nejdůležitější odpovědností při budování kvalitního života je tedy ve všem, co děláte, jasně spatřovat své hodnoty.

2 KOMENTÁŘE

  1. Sakra toto jsem si měl přečíst daleko dřív. Věděl bych kam a za čím si mám jít. Super článek, doufám, že si ho přečtou všichni, co nejsou ovečky a pochopí za jakým cílem mají jít. Vlastně cíl už máme každý daný jen ho musíme v sobě objevit.

  2. Sakra toto jsem si měl přečíst daleko dřív. Věděl bych kam a za čím si mám jít. Super článek, doufám, že si ho přečtou všichni, co nejsou ovečky a pochopí za jakým cílem mají jít. Vlastně cíl už máme každý daný jen ho musíme v sobě objevit..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here