5 kroků k plánování úspěšného života aneb síla mocné vizualizace

0
6357

Kdo z nás sní o úspěšném a bohatém životě? Jaké jsou strategie k dosažení tohoto cíle? Už jsme se několikrát mohli přesvědčit o tom, jakou silou má naše vlastní mysl. Vizualizace cílů je jednou z ověřených metod, které nás mohou přinést úspěch ve fyzické formě. Pojďme se podívat, co správná vizualizace dokáže.

V každém z nás už od malička dřímá malý snílek, který sní o svých věcech, které by chtěl jednou dokázat. Jako malí jsme vždy přemýšleli nad tím, co z nás bude, až vyrosteme. Budeme doktoři? Právníci? Herci nebo slavní zpěváci? Avšak dříve nebo později se stalo to, že nás buď rodiče, nebo kamarádi od snů odradili. Prý nejsou dost realistické. Na základě toho možná většina z nás ze svých snů upustila. Neměli jsme totiž schválení od ostatních. Zkusme se však zeptat sami sebe, je mít vysoké cíle špatná věc?

Sny a vize

Sny a vysoké ambice jsou dobré, pokud máme správnou motivaci, a hlavně pokud máme víru sami v sebe. „Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, pokaždé budete mít pravdu“. Víte, kdo tato slova řekl? Byl to Henry Ford, který vlastní jeden z největších automobilových továren, co kdy byla. Rozdíl mezi neúspěšným člověkem a panem Fordem je silná vize a motivace.

Dnes bychom se zaměřili právě na téma vize a na to, jakou roli v našem životě hraje. Vize je silný nástroj, který používáme dnes a denně vědomě i nevědomě. Když přemýšlíme nad naším životem a našimi cíli, vytváříme si v hlavě jakousi představu toho, jak bychom to sami chtěli. Vize cílů a úspěšného života nám pomáhá zůstat motivovanými. Jak jsme již zmínili, o většině vizí přemýšlíme nevědomky. Ještě lepší je však úplné soustředění, které nastartuje ještě pořádnou motivaci.

  • Promysleme si svůj cíl

Čím konkrétnější, tím lepší. Matná představa nebo holý rámec nestačí. Musíme být konkrétní a jít do detailů. To je první krok, bez kterého se neobejdeme. Někdy máme například rozdvojené představy o vizi, proto je potřeba si to v tomto prvním bodě vyjasnit.

  • Naplánujme jednotlivé kroky

Pasivita nikdy nebyla tím správným nástrojem k úspěchu. Jestliže budeme jenom sedět a čekat, že se stane zázrak, mohlo by se stát, že bychom čekali věčně. Místo toho je potřeba být aktivní a jít trošku štěstí naproti. Naplánujme si jednotlivé kroky, které nás k cíli přiblíží.

  • Udržujme svoji pozornost

Zůstat soustředění se může zdát poměrně těžké, pokud jsme každodenně zaneprázdněni svými dalšími aktivitami a činnostmi. Dobrý tip, jak udržet pozornost, je si udělat nástěnku vizí a cílů. Vytiskněme si fotky, které představují naše cíle a dejme si ji na viditelné místo. Až ráno budeme vstávat, bude to první místo, na které se automaticky podíváme. Díky tomu, budeme mít v hlavně konkrétní představu vize.

  • Věřme si

Možná nejtěžší úkol se týká víry sami v sebe. Abychom mohli být opravdu úspěšní, musíme vědět, že to dokážeme. Bez ohledu na to, co říkají ostatní, bez ohledu na to, jak velký máme strach.

  • Dotáhněme věci do konce

Mít neotřesnou víru může být těžké, zvláště pokud nevidíme ihned výsledky či proces je složitější, než jsme očekávali. Někdy však máme pocit, že je vše zbytečné a celou práci zahodíme, i když se výsledky už už draly na povrch. Pokud je možné, snažme se věci dotáhnout do konce, abychom se mohli těšit z plodů naší práce.

Vize a cíle jsou důležitou součástí našeho života. Úspěch nepřijde sám od sebe, je potřeba být aktivní a nebát se jít i jinou cestou. Vysoké ambice vyžadují správný postoj. My jsme ti, kteří utváří svoji životní cestu. Proto se nenechme zviklat předsudky druhých. Nebojme se žít podle toho, čemu věříme.

© Petra Zápotočná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here