L. J. Clarkson: Nenechte stereotyp, aby vás zabíjel

2
1981

Slyšeli jste už někdy větu: „Ten stereotyp mě doslova zabíjí.“ Když se věci či situace stále jen opakují bez žádné změny či vývoje, ubíjí nás to den po dni. Lornu Jane Clarkson stereotyp doháněl k šílenství. Věděla, že za rok, dva nebo deset let ji stále čeká to samé jako každý den. A právě to byl hlavní důvod, proč se rozhodla říci všemu dost a jít svou vlastní cestou.

stretch

Australanka Lorna Jane Clarkson do svých 28 let pracovala jako zubní laborantka. Každý den řešila podobné případy, viděla stejné lidi, ale chyběl jí dostatek sebevědomí, aby dokázala tento stereotyp opustit. Snažila se ho alespoň trochu rozbít svým koníčkem – cvičením, respektive aerobikem.

Přestože ji cvičení bavilo a pomáhalo jí utéct před každodenním životem, brala ho pouze jako koníček. Vadilo jí ovšem oblečení. Buď nesálo pot, nebo bylo z tak jemného materiálu, že jím profukovalo. Nebylo příjemné na dotek, a když už bylo, ani zdaleka nevypadalo sexy.

Po večerech tedy studovala materiály a bavila se na toto téma s odborníky. Začala si šít oblečení sama, což nezůstalo dlouho bez povšimnutí. Ostatní z kurzu začali vyzvídat, zda by jim také něco neušila podle jejich představ. Souhlasila. Když posléze viděla jejich spokojené tváře, vzrostlo její sebevědomí a v hlavě se jí zrodil podnikatelský záměr.

„Neuměla jsem si život bez zaměstnání představit. Myslela jsem, že budu mít strach, ale ten se rozplynul. Vzrušeně jsem se těšila na každý nový den, bavily mě problémy a překážky, protože šlo o mou firmu.“ L. J. Clarkson

Začala objíždět fitcentra a mluvila se ženami o  jejich představách na pohodlné oblečení. Když se setkala s kladnými reakcemi, rozhodla se pracovat na částečný úvazek. Poptávka po jejím oblečení stoupala, až Lorně došlo, že ji zaměstnání jenom brzdí. Dala tedy výpověď a otevřela si svůj první kamenný obchod v Austrálii. S každým zákazníkem se snažila navázat vztah, zjistit jeho potřeby i názor, čímž získávala stále větší klientelu.

„Když je o vaši práci zájem, je to větší dobíječka energie, než nějaké peníze.“ L. J. Clarkson

Dnes patří k nejbohatším Australankám. Je majitelkou módní značky Lorna Jane. Její oděv či doplněk se prodává každých 23 sekund, po celém světě má nyní 155 prodejen. Nedávno koupila druhý nejdražší dům ve městě, kde žije se svým manželem a psem.

Ať už bude váš důvod pro opuštění zaměstnání a následování vlastní cesty jakýkoliv, třeba i zmíněný stereotyp, vždy poslouchejte své srdce, ne obavy a pochybnosti. Nejdražší dům ve městě bude jen třešinkou na dortu, mnohem důležitější je vnitřní klid a uspokojení z jednání podle svého srdce.

2 KOMENTÁŘE

  1. Příběh je inspirací pro každého kdo si jde za s vím cílem. Jen bych dodal že tahle značka Lorna Jane je už taky v Evropě a dokonce v České republice a na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here