Přijímejte!

0
1601

Žijeme proto, abychom si plnili všechny naše sny. Naučili jsme se chtít vždy to nejlepší a nikdy se nespokojit s málem. I když se nám podaří s něčím hnout a udělat krůček dopředu, nejsme spokojeni. Pořád chceme ještě o trošku víc…

A je to tak v nejlepším pořádku. Usilujme o něco, nevzdávejme se, neboť kdo nemá sny, nežije. Jen přežívá. Ale na druhou stranu, činí nás to šťastnějšími? Nebo jsme kvůli tomu spíše vystresovaní, napjatí a nevyrovnaní?

A co takhle toužit po tom, co už máme? Pokud si něco velice přejeme, znamená to, že to NĚCO velice postrádáme. Každá – i  ta sebepozitivnější – afirmace má tak v sobě energii nedostatku. Když něco postrádáme, nepřijali jsme to, co nám bylo dáno. Pár příkladů:

Držíme přísné diety, neboť chceme být štíhlejší. Nepřijali jsme jak své tělo, tak fakt, že když je naše tělesná konstrukce stavěná na 70 kg, pak si těžko udržíme váhu 45 kg.

Tvrdě po nocích pracujeme, doděláváme resty a nechceme přijmout, že dřeme nad naše síly. Ještě toužíme po povýšení. Za každou cenu!

Usmíváme se na všechny strany, ač uvnitř cítíme smutek. Nepřijímáme pocity, které nepatří mezi žádané. Nepřijímáme tak sami sebe.

Jak tedy chtít to, co máme?

Na chvilku se pohodlně posaďte nebo si lehněte. Chvilku jen relaxujte. Poté si do posledních detailů vybavte svou práci (tělo, pocity…) tak, jaká skutečně je. Přejte si mít přesně takovou práci, jakou máte nyní. Jako byste o ní celý život usilovali. Vybavte si všechny úspěchy a výhry, jež jste dosud dokázali. Přesně tohle jste jako malí toužili dělat! Představte si, že o takovém těle, jaké máte nyní, se vám ani nesnilo!

Jednoduše v sobě navoďte pocit vděku, úspěchu a sebelásky. Zezačátku si uvědomíte všechno, čeho jste již dosáhli. Uvědomíte si, že ač je vaše cesta trnitá, postupně si svá přání plníte. Dokážete to ocenit a užijete si chvilku vítězství, než začnete tažení na ještě vyšší ligu. Když budete toto cvičení používat častěji, naplníte svůj život vděkem! Budete vlastně mít to, co chcete.

A znáte to – vděčné srdce přitahuje především jen další důvody k vděčnosti. Třeba i tu nejvyšší metu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here