Přelaďte svůj postoj a bavte se! Jak na to?

3
3289

Článek o rozdílu mezi mistrovstvím a věčným zklamáním. Mezi průměrným a výjimečným. Zavedeme vás na místa, kde objevíte, jak jste skvělí. Mnohem lepší, než jste kdy snili, očekávali a doufali! Tak pojďme být úspěšní a skvěle se při tom bavit!

Co vlastně znamená bavit se?

Co si pod tím představíme? Rozhodně každý uvidí odlišný obrázek. Jednoho baví to, druhého tamto. Nejsme kopie, jsme originály. A proto všichni máme nejrůznější touhy, ambice a oblíbené činnosti, které nás naplňují štěstím. Aktivity, u kterých záříme a všichni okolo vidí, že nás právě toto nesmírně baví. Okamžitě takové poznáme, cítíme to uvnitř! Vzrušeníradostextáze.

Naše emoce jsou velkým fenoménem a ovlivňují nás víc, než si dovedeme představit! No nejsou to právě emoce, které ovlivňují celý náš den? Jak se cítíme je příčinou toho, co děláme, a co děláme je příčinou toho, kým se stáváme, tedy i čeho dosáhneme! Skvělá zpráva je, že naše emoce máme pod kontrolou jedině my sami! Proto pokud chceme pozitivní výsledky, zaměřme se čistě na pozitivní emoce. Na činnosti, které v nás tyto pocity rozproudí jako písty zaoceánského parníku. „Vítěz hledá lásku v tom, co dělá!“ Pojďme tedy hledat…

Naše hledání štěstí začneme hned tou nejzásadnější přísadou. Je tak důležitá, že její pochopení může radikálně ovlivnit pohled na náš život i na celý svět. Následující věta je větou, která udělá veškerý rozdíl. Odděluje mistrovství od věčného zklamání. Pokud ji aplikujete do každé vteřiny svého života – začnete žít přítomností a prožívat své pocity radosti a spokojenosti.

 „Cesta nás činí šťastnými, nikoliv cíl samotný.“

Jak často sami sobě nalháváme: „Až najdu svoji ideální partnerku, budu šťastný. Až zvládnu všechny zkoušky, budu mít klid. Až najdu dobrou práci, můj život bude konečně mít smysl.“ Až až až. Celý život se honíme za nějakým , abychom na smrtelné posteli zjistili, že nám uteklo. Zapomeňme na , které se vznáší na obláčku budoucnosti a začněme se radovat teď. Opusťme platonické štěstí milovaného  a pojďme najít to opravdové, reálné, hmatatelné. A udělejme to tady a teď!

Dosáhnout cíle, oslavit své vítězství, vychutnat si odměnu za své úsilí, to vše si jistě zasloužíme a je to nepopsatelný pocit. Ale proč se nezamilovat do cesty samotné, do onoho putování k našemu cíli? Pojďme najít štěstí v dělání, ne jen v dosahování. Proč je to tak důležité? Navedu vás, ale odpovězte si sami – Kolik času mi zabere cesta a jak dlouho přetrvá sladký pocit vítězství? Chci být šťastný po celou dobu mého snažení nebo si vychutnat jen malý zlomek? A nebavíme se zde jen o dosahování finančních úspěchů. Mluvíme tu o celém našem životě, o soukromí, vztazích, o všech aspektech života.

Je naším cílem vychovat slušné zodpovědné děti? Tak proč si neužít ten proces výchovy? Vždyť to může být kouzelné a mnozí jsou toho důkazem. Najděte to v sobě! Častokrát ani nevíme, jak skvělými umíme být, když se od všeho oprostíme, a začneme vychutnávat tento okamžik!

Intenzivně vnímáme co nám říkají naše smysly. Najednou vidíme věci způsobem, jakým jsme je ještě nikdy nespatřili, naše emoce zpívají píseň, kterou nikdy nezpívaly, jsme najednou v jiném světě. A to je ono! Když po dané činnosti cítíte, jako byste se právě probudili z nějakého snu, máte jistotu, že jste byli absolutně zaměřeni na to, co prožíváte právě teď. Nemysleli jste na zítřejší schůzku s dotěrným klientem, ani na uražené zrcátko svého nového BMW, ani jste neproklínali psa, jehož malou pozornost jste si donesli domů. Nic z toho. Tento okamžik. Jedině tak dovolíme svému štěstí, aby skrze nás proudilo ve svém maximálním průtoku. Už mu nebrání naše záklopky starostí a negativity!

Bavte se i při běžné činnosti

Ať už vaříte, usínáte, skáčete, řídíte, mluvíte, tančíte, zpíváte, pískáte, kutálíte se, sportujete, malujete, posloucháte, čtete, díváte se, stavíte, plavete, meditujete, píšete, hledáte svoje děti, když si hrajete, skládáte, představujete, kupujete, uklízíte, přemýšlíte… BAVTE SE TÍM!

Jak řekl Abraham Lincoln: „Naše štěstí je otázka rozhodnutí.“

Rozhodněte se teď, že to změníte. Rozhodněte, že nechcete být otrávený bručoun, kterých jsou na každém rohu desítky. Udělejte ten rozdíl, najděte svoje štěstí v tom, co každý den děláte a pak jej sdílejte s celým světem, rozdávejte! Jakmile začnete žít tady a teď, oproštěni od jizev minulosti a starostí budoucnosti, možná vás až vyděsí, co všechno jste schopni dokázat a jak výjimečně to umíte.

A co je na tom nejkrásnější?

Když se bavíme my, baví se s námi celý svět. Získáme pověst člověka, který září, rozdává radost, úsměv a přináší jiskřivou atmosféru všude kam vstoupí! A existuje snad krásnější pocit, než když se o něco dělíme, když z lásky darujeme? Najděte píseň svého srdce, najděte činnosti, které rezonují s vaším srdcem. Budete udiveni, kolik jich objevíte. A nebudete schopni pochopit, jak jste mohli žít jinak. Je toho na světě tolik, co můžeme dělat.

Dělat pro radost!

Z radosti a lásky pro samotnou činnost, bez ohledu na výsledky. Výsledky jsou přirozeným následkem, když něco opravdu milujeme a děláme z lásky. I kdyby přestaly existovat olympijské medaile, svět nepřijde o atlety. Oni totiž své disciplíny milují – skákat, házet, běhat – to vše je činí šťastnými. I my milujeme spoustu věcí. Tak je pojďme najít a pojďme si je užít, tady a teď!

BAVTE SE, nalezněte štěstí v tom, co právě děláte a plnými doušky ho zakoušejte.

3 KOMENTÁŘE

  1. skvely clanek, sice veci v nem obsazene uz znam ale prefektne sepsane. To ze jsem otom slysel uz drive nicemu neskodi prave naopak! Chvalim 🙂

  2. No, jedna věc je vědět to, což víme, druhá věc je provádět to, což už je poněkud vyšší dívčí a jen tak to dělat nejde. To chce léta cviku aby člověk byl na takové úrovni poznání. I ve stavu povzneseného vědomí budeme muset vynášet odpadky a prát prádlo. Uvědomění vznikne totiž jen z přímé zkušenosti. Hezky napsané, to ano……

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here